iOS 11 yenilikleri bitmek bilmiyor. Daha uzun sürede iOS 11 işletim sisteminin yeniliklerini girmeye devam edeceğiz gibi gözüküyor. Öyle ki yeni seri işletim sisteminin son olarak iOS 11 beta 3 sürümünden sonra işletim sistemine bir dizi yeni özelliğin geldiğini gördük. Daha önce yeni işletim sistemi sürümünün getirdiği yeniliklerden bahsetmiştik.

Fakat Apple’ın yeni beta sürümü sonrasında değişiklikleri bahsettiğimiz yeniliklerle sınırlı kalmadı. Sürüm değiştirilmese de beta sürümünden hemen sonra dil sorununu çözen ve bir takım yeni özelliklerin önünü açan bazı iyileştirmelerde yapıldı. Beta sürümü değiştirilmeden yapılan bu iyileştirmeler sonrasında kullanıcıların çok seveceği yeni bir özellik ile tanıştık. Bu kez Apple, iOS 11 ile beraber gelen ekran videosu kaydetme özelliğine, canlı yayın yapma özelliği ekledi.

iOS 11 Ekran Videoları CanlıiOS 11 Ekran Videoları Canlı

Ekran Videolarını Doğrudan Canlı Yayınlayabilirsiniz

Yapılan iyileştirme sonrasında iOS 11 kullanıcılarının artık ekran görüntülerini video olarak kayıt altına alabilecekleri gibi doğrudan canlı olarak da paylaşabilecekleri ortaya çıktı. Artık ekran videolarını kaydetmekle kalmayıp doğrudan bu ekran görüntülerini de canlı yayınla paylaşmak, bir nevi Apple’ın kendi sosyal medya adımlarını attığını gösteriyor.

Yeni özelliğin tek bir tuşla kullanılacağı belirtiliyor fakat henüz final sürümüne kadar bu özelliğin çok stabil olmayacağı, geliştirilmeye devam edeceği belirtiliyor. Yeni özellik oldukça iyi bir detay olsa da kullanmak için acele etmemenizi öneriyoruz. Öyle ki şu an güvenlik sorunları dahil sisteminde belli sorunlar devam ediyor. Zaten Apple bir süre yeni özelliği test etmeye devam edecek.

İlgili Haber: iOS 11 beta 3 Tüm Yenilikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?