iOS 11.4.1 Beta 5

Apple’ın yazılım düzenlemeleri devam ediyor. iOS 12 işletim sistemi için ardı ardına adımların geldiğini görüyoruz. İlk olarak iOS 12 işletim sistemi için bir düzenleme sürümü yayınlandı. Bunun yanında, iOS 12.1 büyük güncellemesi için yeni bir beta sürümü yayınlandı. Tüm bu gelişmeler, yeni akıllı telefonlar için yapılan düzenlemeler derken eski sürüm olarak gösterebileceğimiz iOS 11 işletim sistemi de unutulmaya başlandı. Her ne kadar unutulmaya başlandı desek de eski işletim sistemini hala kullanan ve iOS 12 sürümünde sorun yaşayıp, eski işletim sistemine dönen kullanıcılar da yok değil. Eskiye dönmek isteyen kullanıcılar içinse kötü bir haberimiz var. Artık iOS 11 imzaları tamamen kapandı.

iOS 11.4.1 İmzaları Kapatıldı

Bir yandan iOS 12 üzerinde geliştirmelerine devam eden Apple, diğer yandan ise eski seri için desteğine devam ediyordu. Son kullanım oranlarına göre %44 gibi bir kullanımı olan iOS 11 için ise yolun sonu gözüktü. Bugün yapılan açıklama sonrasında iOS 11 işletim sisteminin en güncel sürümü olan iOS 11.4.1 sürümü için imzaların kapatıldığı açıklandı.

iOS 11.4.1

İmzaların kapatılmasının ardından eski işletim sistemine dönüşlerde resmi olarak son bulmuş oldu. Apple tarafından yapılan açıklamanın hemen ardından da beta sürüm güncellemesi geldi. Görünen o ki bundan sonraki süreçte tahmin edildiği gibi iOS 12 işletim sistemi üzerinde durulacak. Yeni sürümler ve güncellemeler geldikçe, nelerin değiştiğini daha net anlayabileceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPad Pro 2018 Beklenen Tüm Özellikler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?