iOS 11 Çok İddialı Geliyor

0
49
iOS 11 alan cihazlar

WWDC 2017 etkinliği teknoloji dünyasının yeni gündem konularında bir tanesi. Apple’ın nasıl teknolojiler sunacağı marka tarafından sır gibi saklanıyor olsa da teknoloji dünyasında şimdiden yeni iddialar konuşulmaya başlandı. Tabi ki markanın yeni teknolojileri içinde sürekli olarak yeni konsept videoları da gelmeye devam ediyor. Bu noktada gelmesi kesin olan iOS 11 mobil işletim sistemi içinde sürekli yeni konsept videoları da gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan bir dizi konsept videosundan sonra şimdi ise en net iOS 11 konsept videoları yayınlandı.

iOS 11 Nasıl Bir İşletim Sistemi Olacak?

Markanın şimdiye kadarki en net iOS 11 konsepti olarak yayınlanan yeni videoda yer alan detaylarda bir hayli beğeni toplamış durumda. Yapılan paylaşıma bakacak olursak artık kullanıcılar bir nevi işletim sistemiyle iletişime geçebilecek. Yeni işletim sisteminin ara yüzünün değişeceği ve ara yüzle beraber menü kullanımlarının da değişeceğini gösteren yeni paylaşım, bunun yanında 3D Touch sisteminin de değişeceğini gösteriyor.

Bunun dışında iOS 11 konsept videosunda Siri sisteminin de değiştiği görülüyor. Siri’nin birçok komutunun çevrim dışı olarak çalışabildiği görülen yeni konsept videosunda haliyle çok daha başarılı bir yapay zekanın kullanılacağı görülüyor. Daha önce Apple’ın yapay zeka için çip geliştirdiği haberleri de bu yeni özellik iddiasıyla birebir örtüşmekte. Kontrol merkezlerinin de bir hayli değiştirildiği görülen işletim sisteminin, çok daha profesyonel bir sisteme sahip olduğunu net bir şekilde söylemek mümkün.

iOS 11 Ne Zaman İndirilecek?

Apple’ın iOS 11 işletim sisteminin son konsept videolarından anladığımız, yeni mobil işletim sisteminin çok daha başarılı olacağı. Peki yeni işletim sistemimim ne zaman yayınlandığını göreceğiz? Bunun için tabi ki öncelikle WWDC 2017 etkinliğini beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  Apple Kampüs 2 Drone ile Yakından Görüntülendi (Mayıs Güncellemesi)

WWDC 2017 etkinliğinin pazartesi düzenleneceğini düşünecek olursak, yeni işletim sistemi için çok kısa bir süre kaldı. Tabi ki yeni işletim sisteminin de doğrudan kararlı sürümü yayınlanmayacak. Bunun yerine iOS 11 betanın yine aynı gün akşam saatlerinden sonra yayınlanması bekleniyor. Hangi cihazlara destek geleceği de böyle ortaya çıkacak.   

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?