Apple, artık saatini başlattı. Marka resmi olarak yaptığı açıklamayla beraber 12 Eylül tarihinde iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus modellerini tanıtacağını açıkladı. 12 Eylül tarihinde yapılacak olan etkinlik bir hayli dikkat çekecek ve yeni iPhone modelleri bir hayli konuşulacak fakat yeni iPhone modelleri kadar yeni yazılımlarda dikkat çekecek. İlk sırada ise iOS 11 işletim sistemi var. Henüz birkaç gün öncesine kadar yayınlanan beta 8 sonrasında, iOS 11 Beta 9 sürümü de yayınlandı. Sadece 2 gün sonra yeni sürümün yayınlanmış olması, iOS 11’in hazır olduğunu da göstermekte.

iOS 11 Beta 9 İle Gelen Yenilikler

Yeni işletim sisteminin beta süreçleri arasında çok kısa aralıkların dikkat çekmesi Apple’ın, final sürümü düzenlediğini gösteriyor. 12 Eylül tanıtımında ya da daha öne final sürümü çıkarılacak olan yeni işletim sisteminin son sürümüyle beraber değişen bazı önemli detaylarda yok değil. Siri sesi üzerinde yapılan iyileştirme, rahatsız etmeyin modunda yenileme ve genel performans düzenlemeleri sunan iOS 11 Beta 9 hız artışı da sağlamakta.

iOS 11 Beta 9

Yeni beta sürümünün geliştiriciler için şu an yayına girmiş olması ve düzenlemelerin doğrudan açıklanmış olması, iOS 11 Beta 9 serisinin finalden önce son beta olduğunu da düşündürmeye başladı. Muhtemelen beta 10 sürümü ya da 10 sürümünden hemen sonraki sürüm final serisi olacak. Muhtemelen iPhone 8 öncesinde final serisini göreceğiz.

Güncelleme

iOS 11 Beta 9 serisinden sonra herkese açık beta sürümü de yayına girdi. iOS 11 public beta 8 olarak yayınlanan yeni beta sürümünde geliştirici hesabından farklı bir sistem yok. Yapılan düzenlemeler hemen hemen aynı.

İlginizi Çekebilir: Bang & Olufsen Apple’ın AirPods Serisine Rakip Olacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?