iOS 11 Beta 7 vs iOS 10.3.3 Hız Testi (iPhone 6)

0
67
iOS 11 Beta 7

Beklentiler karşılanacak olursa iOS 11 kararlı sürümü, Eylül ayının ikinci haftasında yayınlanacak. iPhone 8 akıllı telefonlarının tanıtımlarının da 12 Eylül tarihinde yapılmasının planlandığını düşünecek olursak, iPhone 8 akıllı telefonları da doğrudan iOS 11 kararlı sürümle beraber gelecektir. Bir yandan yeni iPhone akıllı telefonlarında yer alacak olan mobil işletim sistemi bir diğer yandan ise eski serilerde de yer almaya başlayacak. Artık yayın tarihine çok kısa bir süre kaldığı için beta sürümleri daha da önemsenen iOS 11 içinse son olarak iOS 11 Beta 7 yayına girdi.

Her beta sürümde olduğu gibi kullanıcıların en çok merak ettiği konu ise bu beta serisinin performans değerlerini ne kadar yukarı çektiği oldu. Yeni beta serisinin en kararlı sürüm olan iOS 10.3.3 serisi ile karşı karşıya geldiği hız testi de bunun için en net bilgileri kullanıcılara sunuyor.

iOS 11 Beta 7 Beklenen Gelişimi Gösterdi Mi?

Daha önce iOS 11 Beta 6 serisi için yine performans testleri videolarını paylaşmıştık. iPhone 6 modelinden iPhone 5S ve iPhone 6S modellerine kadar, iOS 11 Beta 6 sürümünün daha yavaş kaldığı görüntülenmişti. iOS 11 Beta 7 sürümü içinde haliyle performans testleri daha önemli hale geldi. iPhone 6 modelinde yapılan testlerle beraber iki işletim sistemi arasında nasıl bir hız farkı olduğuna bakalım.

Yine açılış kısmında iOS 10.3.3 sürümünün daha hızlı olduğunu ekleyelim. Fakat arada artık çok büyük farklar söz konusu değil. Her ne kadar eski kararlı sürüm daha erken açılıyor olsa da arada sadece birkaç saniye var. Bu fark iOS 11 Beta 6 sürümünde çok daha fazla idi. Genel performans değerlendirmesinde ise iOS 10.3.3 serisinin bir tık önde olduğunu belirtelim.

Hatta AnTuTu sonuçları çok daha ilginç. AnTuTu sonuçlarına göre aradaki farkın biraz artması bile söz konusu. Buna göre iOS 10.3.3 serisini kullanan cihazın 19911 puan aldığı görülürken, iOS 11 Beta 7 kullanan cihazda ise 17420 puan alındığı görülüyor. Tabii ki yine mevcut kararlı sürüm önde. Yine iOS 11 final sürümüne kadar beklenilmesi gerektiğini belirtiliyoruz. Eski sürüm şu an için daha kararlı ve daha hatasız gözüküyor. Performans testlerinde elde edilen başarıyı da unutmamak gerekli.

İLGİLİ HABER:  Türkiye'de garantisi geçerli olan iPhone XS, iPhone XS Max modelleri - Güncel

İlginizi Çekebilir: App Store İran Kararı Şaşırttı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?