iPhone 5 serisi kullanıcıları için yavaş yavaş yolun sonu gözüktü. iOS 11 sürümünün sadece iPhone 5s akıllı telefonlarına gelecek olması, daha aşağı serilerin güncelleme döneminin bittiği anlamına geliyor. iPhone 4 modellerinde yaşanan son süreç, artık iPhone 5 modellerinde yaşanıyor. Tabii ki sadece iPhone 5s modellerinin kullanıcıları bu durumla karşı karşıya kalmayacak. Her ne kadar iPhone 5s modeli iOS 11 güncellemesini alacak olsa da bu modelin optimizasyon konusunda en çok sıkıntı yaşayacak modellerden biri olacağı düşünülüyor. iPhone 6s ve iPhone 7 modellerine göre daha sorunlu bir yazılım geçiş dönemi geçirmesi beklenen yeni akıllı telefonların, yayınlanan son beta sürümüne karşı nasıl bir performans koydukları da en çok merak edilen konulardan birisi.

iPhone 5s iOS 11 Beta 7 Performansı Nasıl?

Daha önce iOS 11 Beta 7 vs iOS 10.3.3 Hız Testi videolarında ilk olarak iPhone 6 modelini ele almıştık. iPhone 6 modelinde eski kararlı sürüm daha performanslı olarak karşımıza çıkmıştı. Hemen sonrasında ise iPhone 6S modellerini ele aldık. Bu modelde ise iOS 11 Beta 7 sürümünün daha önde olduğunu gördük. iOS 11 Beta 7 vs iOS 10.3.3 Hız Testi için şimdi ise iPhone 5s serisini teste sokuyoruz.

Bu karşılaştırmada da Apple’ın iOS 10.3.3 kararlı sürümünün daha yüksek performans ortaya koyduğu görülüyor. Uygulama performanslarında ve oyun performanslarında eski serinin bir adım önde olduğunu da net bir şekilde görmekteyiz. Henüz beta geçiş programlarında dikkat çeken bir değişim söz konusu olmadığı görülüyor.

Yeni beta sürümlerinin hala kararlı son sürümden daha geri planda kaldığını görüyoruz. Bu durum iPhone 5s akıllı telefonları için çok daha net bir şekilde anlaşılıyor. iPhone 5s modelinde hala iOS 10.3.3 önde gözüküyor. iOS 11 Beta 7 vs iOS 10.3.3 Hız Testi karşılaştırmasında AnTuTu kısmında ise 10.3.3 sürümünün 16027 puan aldığı ve iOS 11 Beta 7 sürümünü ise 13189 puan aldığı görülüyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 10.3.3 vs iOS 11 Beta 7 Hız Testi (iPhone 6S)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?