iOS 11 Beta 6 vs iOS 10.3.3 Hız Testi (iPad Air)

0
87
ipad air

iOS 11 kullanmak isteyen birçok Apple kullanıcısı var. Yeni serilerden hem iPhone kullanıcıları hem de iPad kullanıcıları, son nesil işletim sistemini merakla beklemekte. Apple’ın mobil işletim sistemleri içerisinde iPhone’un 10.yılına denk gelen sürüm olması bile iOS 11 serisinin daha da merak edilmesine neden oluyor. Bu noktada yeni seri işletim sistemi merakla bekleniyor olsa da yeni mobil işletim sisteminin henüz herkese açık beta 5 sürümünde olduğunu görüyoruz. Yeni sürümün final serisini Eylül ortalarına kadar da beklemek gerekecek. Fakat buna karşın yeni beta sürümlerini cihazlarına yüklemek isteyen kullanıcılarda yok değil. Bu kullanıcılar için beta sürümünün yüklenebilir olup olmadığına bakalım.

iOS 11 Beta 6 iPad Modelleri İçin Neler Sunuyor?

iOS 11 Beta 6 vs iOS 10.3.3 Hız Testi kapsamında daha önce paylaştığımız yazılarımızda iPhone 5s ve iPhone 6s modellerini karşılaştırdık. Her iki akıllı telefonda da iPhone modellerinin iOS 10.3.3 kararlı sürümüyle daha iyi performans sunduğunu gördük. Aynı durum iPad serisinde nasıl? Şimdi buna bakacağız.

iPhone modellerinde olduğu gibi iPad Air modelinde de iOS 10.3.2 sürümüyle beraber açılış hızının daha fazla olduğunu görüyoruz. iOS 10.3.3 sürümü kullanan cihazlar nedense daha erken açılıyor. Ayrıca uygulamalar içinde bu durum doğrudan geçerli. Yine iPad Air modelinde de kararlı iOS sürümünün daha çabuk uygulama cevapları verdiği net bir şekilde görülmekte. Kamera kısmında da çok küçük farklarla eski, kararlı işletim sisteminin daha önde olduğu görülüyor.

Fakat ilginç bir şekilde arayüz geçişlerinde yeni işletim sisteminin daha başarılı olduğu görülmekte. Bu durumda da beta 6 sürümünün daha yüksek performans sunduğunu görmekteyiz. Genel değerlendirme kısmına baktığımız zamanda iOS 10.3.3 serisinin sadece 3 puan daha aşağıda çıktığı görülüyor. iOS 10.3.3 kullanan cihaz 17971 AnTuTu puanı alırken, beta 6 17974 puan alıyor. Tabii ki iPhone modellerinde fark tam tersi çok daha fazlaydı.

İLGİLİ HABER:  Apple iPad'lere "Çoklu Ekran" Özelliğini Getiriyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?