iOS 11 beta 4 Sonrasında WİFİ Sorunu Ortadan Kalktı

1
45

Apple mobil işletim sistemi iOS için yeni yayınlar yapmaya devam ediyor. Son olarak daha önce haberlerimizde de belirttiğimiz iOS 11 beta 4 sürümünün yayınlandığını gördük. iOS 11 işletim sistemi için yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber, geliştiriciler için Apple’ın iOS 11 kararlı sürümüne bir adım daha yaklaşılmış oldu. İlk etapta sürüm notları yayınlanmadığı için Apple’ın nasıl yenilikler sunduğunu net olarak görememiştik. Fakat iOS 11 beta 4 serisinin yayınlanmasının ardından belli başlı yapılan değişikliklerde karşımıza çıktı. Yeni değişiklikler içerisinde en çok konuşulanı ise Apple’ın WİFİ sisteminde yaptığı değişiklik oldu.

iOS 11 beta 4 Otomatik WİFİ Sorununu Çözdü

Geliştiriciler için yayınlanan yeni sürümle beraber uzun süredir kullanıcıların şikayet ettiği konulardan biri olan otomatik WİFİ kayıt özelliği de kullanıcıya bırakılmış oldu. WİFİ ağına bağlı olmadan, SİFİ adaptörünüzün açık kalması durumda sürekli olarak bağlanabilecek olan ağların bildirimlerini gösteren özelliğin doğrudan kaldırılması yerine kullanıcıların kontrolüne bırakılması da epey olumlu sonuç aldı.

Sürüm notlarında detaylı olarak yer verilmeyen özellik geliştiricilerin yaptığı denemeler sonrasında detaylı olarak da ortaya çıkmış oldu. Söz konusu özelliği kullanarak WİFİ ağlarına otomatik bağlanma sisteminin değiştirilebildiği belirtelim. Bunun için kullanıcıların öncelikle WİFİ ağına girmesi gerekiyor. WİFİ bağlantı kısmına girip buradan da ağ bağlantıları kısmında yer alan, yardım simgesi olarak gösterilen “İ” işaretine basmanız gerekiyor.

iOS 11 beta 4

“İ” simgesine bastığınızda karşınıza bazı seçenekler çıkıyor. Karşınıza çıkan bu seçenekler içerisinden ise “bu ağa otomatik olarak bağlanmayı devre dışı bırak” sekmesine basmanız gerekiyor. Tüm bu işlemlerden sonra WİFİ adaptörü açık olsa bile sürekli olarak ağ bağlanma bildirimi almaktan da kurtulacaksınız. iOS 11 beta 4 sürümü sonrasında ortaya çıkan yeni özelliğin dışında kontrol merkezinin daha da zenginleştirildiğini de belirtelim.

Yeni ikon paketleri ve daha birçok yeniliği kullanıcılara sunan iOS 11 beta 4 sürümünün herkese açık serisi geldikten sonra, kullanıcıların tüm değişiklikleri test etmesi ve yeni özelliklerin daha detaylı olarak ortaya çıkması bekleniyor. Bunun dışında herkese açık sürümün yayınlanması içinse kısa bir süre kaldığını da belirtelim.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 beta 4 Yayınlandı

Diş beyazlatma

1 YORUM

  1. Ios11’ in ayın 19 itibari ile yüklemeye sunduğu beta olmayan versiyonda WiFi ile ilgili sıkıntılar devam etmekte. Kullanıcı arayüzü ile çalışan sistemlerde WiFi’ nin internetin olmadığı o kısa süreçte bağlantısının kesildiğini görüyoruz. Buna istinaden kullanıcı adı ve parolası isteyerek size internet sağlayan sistemlerde Ios11 sıkıntılı ayrıca denetim bölümündeki WiFi ikonu Wi-Fiyi kapatamıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?