iOS 11.4 güncellemesi

iOS güncellemelerinde genel olarak 3 büyük güncelleme görüyoruz. 3 büyük güncellemenin ardından WWDC etkinliği düzenleniyor ve yeni iOS serisi duyuruluyor. Fakat bazı zamanlarda bu alışkanlığın değiştiğini görüyoruz. En son iOS 8 serisinde yaşanan benzeri bir durum, yaşanan hatalar ve sorunlar nedeniyle iOS 11 serisinde de yaşanacak. Kısa süre önce yayınlanan iOS 11.3 güncellemesi, bazı yenilikler için bir sonraki güncellemenin beklenmesi gerektiğini göstermişti. Hemen sonrasında Apple tarafından da konu hakkında doğrulama geldi. Yani nadir olarak yaşanan 4 büyük güncellemeyi bu sürümde de göreceği ve iOS 11.4 güncellemesi yayınlanacak. Merakla beklenen yeni güncellemenin detaylarına geçelim.

iOS 11.4 Neler Sunacak?

Yeni sürümle beraber iOS 11.3 beklenen ancak yeterli olmadığı için yayınlanmayan özellikleri göreceğiz. Bunların başında AirPlay 2 geliyor. Yaşanan sorunlardan mı yoksa daha iyi bir sistem sunabilmek adına mı bilinmez ama AirPlay 2 güncellemesi ertelenmiş durumda. Çoklu platform ve cihaz desteği sunacak olan yeni sistemin, iOS 11.4 güncellemesiyle geleceğini göreceğiz.

Diğer bir yenilik ise ClassKit sistemi olacak. Eğitim odaklı olarak yapılan etkinlikte de doğrulanan eğitim uygulamasının iOS 11.4 sürümüyle beraber geleceği doğrulandı. ClassKit sistemini kullanarak öğretmen ver öğrencilerin ödev takibi yapmaları sağlanacak. Bu şekilde Google’a rakip geldiğini göreceğiz.

iOS 11.4 güncellemesi

İCloud mesajlarında yenilikler, Siri için önemli değişiklikler ve HomePod için yeni ayrıcalıklar derken iOS 11.4 sürümünün de bir hayli konuşulduğunu göreceğiz. Muhtemelen pil sağlığı uygulamasının beta sürümü sonrasında final sürümünü de yeni güncellemeyle beraber göreceğiz.

iOS 12 İle iOS 11.4 Aynı Zamanda Ortaya Çıkacak

Bunlarla beraber yeni güncellemenin çıkış tarihi konusunda bilgiler var. Kesin doğrulama almadı ancak iOS 12 işletim sisteminin tanıtılacağı WWDC 2018 etkinliğinde iOS 11.4 güncellemesinin de yayınlanması bekleniyor. iOS 12 beta 1 ile yeni güncellemenin hemen hemen aynı zamanlarda yayınlandığını görmek mümkün olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?