Apple’ın yeni büyük güncellemesi olarak duyurulan iOS 11.4 sürümü için çalışmalar hızlandı. iOS 11.3 serisinden sonra gelecek en büyük güncelleme sürümü olarak karşımıza çıkan yeni sürümün, beta çalışmaları da çoktan başlamış durumda. İlk olarak yeni sürümün yaklaşık 1 ay kadar önce geliştirici beta sürümü yayınlanmıştı. Ardı ardına gelen beta sürümlerine ise sürekli yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak iOS 11.4 Beta 4 sürümü yayınlandı. Dün yayına açılan yeni sürüm iOS 11.4 için geri sayımın başladığının göstergesi oldu.

iOS 11.4 Beta 4 İle Yeni Özellikler Geliyor Mu?

Yeni beta güncellemesinde önemli bir değişikliği görmediğimizi baştan belirtelim. Diğer beta sürümlerine eklenen özelliklerin dışında iOS 11.4 Beta 4 sürümüyle yeni bir sistem ortaya çıkmıyor. Fakat yeni beta sürümünün çok önemli iyileştirmeler yaptığını ve yaşanan hataları çözdüğünü görüyoruz.

iOS 11.4 Beta 4

Yeni beta sürümünde yapılan iyileştirmeler ve yeni beta sürümünde yapılan hata düzenlemelerini getiren beta sürümünün boyutu ise 300 MB olarak açıklandı. 300 MB seviyesinde bir dosya indirmesi gerçekleştirmeniz gerekiyor. WWDC 2018 etkinliğine sayılı günler kala yeni sürümün beta serilerinin öne çıkması normal.

WWDC 2018 etkinliği sonrasında iOS 11.4 güncellemesinin final sürümünün de yayınlanmasını bekliyoruz. Aynı zamanda iOS 12 işletim sisteminin beta sürümünün de yayınlandığını göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple iOS Geliştiricileri için Yeni Şartlarını Açıkladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?