iOS 11.4 Beta 1 Yayınlandı

iOS 11.4 Beta sürümü yayınlandı. iOS 11.4 Beta sürümüyle beraber ortaya çıkan tüm yenilikler ve yeni beta için yeni detaylar haberimizde.

0
70
iOS 11.4 Beta

Apple’ın iOS 11.3 sürümünden sonra, bir büyük güncelleme daha yayınlayacağını daha önce dile getirmiştik. Apple tarafından da iOS 11.4 Beta sürümü doğrulanmıştı. Yeni büyük güncelleme olarak gelecek olan güncellemenin doğrulanmasının üzerinden 1 hafta geçmeden ise yeni güncelleme için beklenen açıklama yapıldı. iOS 11.4 Beta 1 sürümü yayına girdi. Bir sonraki büyük güncellemede bu şekilde kesinlik kazanmış oldu. Şimdiden dikkat çeken yeni büyük güncellemenin, ilk beta sürümüyle beraber gelen yeniliklere bakalım.

iOS 11.4 Beta Neler Getirdi?

Yeni beta sürümünde beklenen değişiklikler için ilk adımın atıldığı görülüyor. Öncelikle AirPlay için yaşanan gecikme sorununun düzeltildiğini belirtelim. Bunun dışında bazı Apple TV uyum sorunlarının da giderildiği görülüyor. Bunun dışında gelen yeniliklere daha detaylı bakalım.

AirPlay

Bilinen Sorunlar

  • Airplay ile YouTube uygulamasından bir video akışı gerçekleştirirken, ses videonun arkasında 2-3 saniye kalabilir. (36833829)
  • Bir videoyu YouTube uygulamasından tek bir Apple TV’ye aktararak, yalnızca ses Apple TV’nin dışında oynatılabilir. (36833829)

Sistem

Bilinen Sorunlar

  • Güvenli olmayan bir bağlantı kullanan NSURLSessionStreamTask istemcileri, PAC dosyası değerlendirmesi sırasında bir hata oluştuğunda bağlanamaz ve sistem Web Proxy Otomatik Bulma (WPAD) veya Proxy Otomatik Yapılandırması (PAC) için yapılandırılır. PAC dosyası geçersiz JavaScript içerdiğinde veya PAC dosyasına hizmet veren HTTP ana bilgisayarına erişilemediğinde PAC değerlendirme hatası oluşabilir. (33609198)
  • Geçici çözüm: Güvenli bir bağlantı kurmak için startSecureConnection kullanın.

Şifreler

Bilinen Sorunlar

  • Paylaşılan web kimlik bilgileri API’si daima “Otomatik Doldurma” hatasını döndürür. (36989569)

Müzik

Bilinen Sorunlar

  • Bazı durumlarda oynatma, ilk parçanın sonunda takılabilir. (38806871)

iOS 11.4 Beta sürümü için açıklanan sürüm notları da bu şekilde. Genelde hata düzenlemeleri üzerinde durulduğu görülen güncellemenin, şu an için sadece geliştirici sürümü yayına açılmış durumda. Bunun dışında herkese açık sürüm için bir süre daha beklemek gerekecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 15 Alacak Modeller Ortaya Çıktı!

iOS 11.4 Beta

iOS 11.4 Beta Güncellemesini Alacak Cihazlar

iPhone

iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X

iPad

12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?