iOS 11 isteneni veremedi. Tanıtımlara ve yapılan ilk testlere bakacak olursak iOS 12 işletim sistemi çok daha başarılı ve çok daha kararlı bir şekilde gelecek. Ancak yeni işletim sisteminin çıkışına birkaç ay daha var. Bu süreye kadar kullanıcıların iOS 11.4 sürümüyle idare etmesi gerekiyor. Ancak iOS 11.4 sürümü hakkında gelen haberler, kullanıcıların idare edemeyecek sorunlarla karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

İlk olarak Reddit üzerinden yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan sorun, alışık olduğumuz batarya sorunu. Kullanıcılardan gelen bilgilere göre iOS 11.4 yüklü olan cihazlarda batarya çok çabuk tükeniyor.

iOS 11.4 Batarya Tükenmesi Sorunu

iPhone 5s serisinden iPhone X modeline kadar tüm modellerde yaşandığı iddia edilen soruna göre iOS 11.4 yüklü olan cihaz, iOS 11.3.1 yüklü olan cihazdan yarı yarıya daha az batarya performansı sunuyor. Batarya süreleri konusunda yeni işletim sisteminin çok geride kalması ve şarj dayanma süresinin bir hayli düşmesi, Apple’a birçok şikayetin gönderilmesine de neden olmuş durumda.

iOS 11.4

Yeni işletim sisteminin iOS 11.4.1 güncellemesinin de bu nedenle yayınlandığını düşünüyoruz. Muhtemelen iOS 11.4.1 sürümünde sorun çözülecek ancak bu süreye kadar yapılacak bir çözümün daha olduğu söyleniyor.

WİFİ Ayarları Değiştirilebilir

Sorunun ana kaynağının WİFİ teknolojisi olduğu yönünde bilgiler var. Buna göre kablosuz ağ bağlantısı ayarlarından kullanıcıların 5 GHz ayarını değiştirmesi gerekiyor. Ayarı yine 2.4 GHz seviyesine getirmeniz, batarya konusunda en azından biraz daha performans elde etmenizi sağlıyor. Bunun dışında iOS 11.4.1 sürümünü beklemekten başka çare yok.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.4 Beta 5 Yayınlandı! Yenilikler Neler?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?