iOS 11.4 Aşırı Pil Tüketimi Sorunu Büyüyor

5
146
iOS 11.4

Apple’ın iOS 11 için son güncelleme olarak belirlemiş olduğu iOS 11.4 sürümü belli başlı sorunları da beraberinde getirdi. Kullanıcılar tarafından yapılan paylaşımlar bakacak olursak, bu sürümle beraber özellikle iPhone cihazlarda pil sorunları yaşanmaya başladı.

Haziran ayında sitemizde yayınlanan bir haberle iOS 11 pil sorununu ilk duyuranlardan birisi olmuş ve nelerin yapılabileceğine dair önerilerimizi paylaşmıştık. Bakınız: iOS 11.4 pil sorunu ve çözüm yolları

Kullanıcılardan gelen bilgilere göre iOS 11.4 kullanan modellerde aşırı pil tüketimi sorunu yaşanıyor. Zaten bu ve buna benzer sorunlar için Apple’ın iOS 11.4.1 sürümü üzerinde çalışmalar yaptığını da biliyoruz. Yeni sürümle beraber aşırı pil tüketimi sorununun giderilmesi bekleniyor ancak şu an için iOS 11.4 sürümünde yaşanan sorunların artış gösterdiği belirtiliyor.

iOS 11.4 Aşırı Pil Tüketimi Sıkıntısı

Apple forumlarına kullanıcıların bu konuda attıkları mesajların sayısının bir hayli artış gösterdiğini söylemek gerek. Öyle ki özellikle iPhone 6 kullanıcılarının durumdan bir hayli şikayet ettiklerini görüyoruz. Sadece dakikalar içerisinde pilin tükendiğini belirten kullanıcılar bir yana sürekli olarak sorun için mesajlar gönderen kullanıcıların sayısının artması da oldukça can sıkıcı bir durum gibi gözüküyor. Hemen sorun için kullanıcıların gönderdikleri bazı örnek mesajlara geçelim.

iOS 11.4 Beta 5

“iPhone 6 kullanıyorum. iOS 11.4 kullanmadan önce bir gün boyunca tam şarj ile telefonumu kullanabilirdim. Güncellemeden sonra yarım gün bile kullanamıyorum.”

“Hiç kullanmama rağmen pil ömrümün %50’sini Hotspot kullanıyor gibi gözüküyor.”

“iPhone’umu her iki saatte bir şarj etmeye başladım. Pilim sürekli olarak bitiyor. Güncellemeden sonra sorun yaşamaya başladım.”

“iPhone 6 kullanıyorum. iOS 11.4 güncellemesinden sonra pilimi %100 şarj ettim, yeniden başlattım ve 4 saat beklemeye bıraktım. Pil göstergesi %40 seviyesine kadar düştü. Güncellemeden sonra 3 gündür aynı sorunu yaşıyorum.”

İLGİLİ HABER:  iPhone 8 Bekleyenler İçin Beklenen Fiyat Açıklaması Geldi

Bu gibi mesajların sayısının giderek arttığını söylemek gerekiyor. Apple’ın bu sorunu çözmesi için muhtemelen iOS 11.4.1 güncellemesini beklemek gerekiyor. Belki yaşanan bu olaylardan sonra güncelleme erkene çekilebilir.

İlginizi Çekebilir: macOS 10.14 Public Beta 2 Yayında

5 YORUMLAR

  1. Benimde yaşadıgım problem 11.4 den sonra başladı itunes ile geri yükle yapıp yeni bir iphone olarak ayarladım problem yine devam etti eğer güncellemeden kaynaklı ise daha büyük bi rezillik beta olarak bayadır test ettigi bi yazılımı nasıl bu şekilde yayınlar apple ya şuan bu güncelleme yüzünden günde 3 4 defa şarja takıyorum ısınmada baya arttı

      • 11.4 uzun süre test ettiler nasıl böyle birşey olur şaka gibi? telefonun şarj dayanmıyor hiç bir şekilde 4 dakika da %11 şarj gider mi ya

        • Fatih bey valla benim problemim çözülmüş değil? 11.4.1 güncelledim iTunes ile hala hızlı şekilde şarj yiyor cihaz 6s mühendislerden cevap geldi yazılımı dosya halinde çekmişlerdi incelemişler yazılımda birşey bulamamışlar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?