Apple’ın iOS 12 işletim sistemi üzerinde çalışmaları devam ediyor. WWDC 2018 etkinliğinde tanıtılmasının hemen sonrasında ilk beta sürümüyle geliştiricilerin testine sunulan yeni işletim sistemi şu an için Apple’ın gündeminde olan işletim sistemi olarak biliniyor. Fakat iOS 12 bir yana, diğer yandan da Apple’ın iOS 11 serisi için geliştirmelere devam ettiğini görüyoruz. Markanın bu konuda yayınladığı son büyük güncelleme iOS 11.4 güncellemesi olmuştu. Bu güncelleme sürümü içerisinde sorunlar olması nedeniyle ise Apple çok kısa bir süre içerisinde iOS 11.4.1 sürümünü duyurmuştu. Şimdi ise kullanıcıların merak ettiği iOS 11.4.1 sürümünün ne zaman yayınlanacağı.

iOS 11.4.1 Beklenenden Erken Gelebilir

iOS 11.4.1 işletim sistemi için yayınlanan betalar bir hayli önemli konuma geldi. Öyle ki iOS 11.4 sürümünde ciddi bir batarya sorunu olduğu iddia ediliyor. Ciddi bir batarya sorununun bulunduğu ve bu nedenle kullanıcıların pil tüketiminde sorunlar yaşadığı yönünde iddiaların ortaya çıkması, iOS 11.4.1 işletim sistemini biraz daha önemli hale getirdi.

Markanın da bu konuda çalışmalarının hızlandırıldığından söz ediliyor. Son olarak iOS 11.4.1 beta 2 sürümünün yayınlandığını görmüştük. Beta 2 sürümünde yapılan düzenlemelerin pil sorununun önüne geçme konusunda ise yeterli olmadığını belirtelim. Bu nedenle final sürümü için gün sayar olduk.

Final sürümünün ne zaman yayınlanacağı konusunda ise kesin bilgiler olmamakla beraber 1-2 haftalık bir süreden söz edildiğini ekleyelim. Muhtemelen 1 ya da 2 beta sürümünden sonra iOS 11.4.1 güncellemesinin final sürümü yayınlanacak. Final sürümünün yayınlanmasının ardından iddialara yansıyan pil sorununun çözülüp çözülmeyeceğini de göreceğiz. Tabii ki iOS 12 işletim sistemi çok daha kararlı bir işletim sistemi olacak ancak iOS 11.4.1 sürümü de en azından pil yönünden daha başarılı bir işletim sistemi olabilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone X Plus Kamerası için Yeni İddia

1 YORUM

  1. iPhone 7 kullanıyorum iOS 11.4 gerçekten bataryayı çok hızlı tüketiyor. Güncellemeden önce telefonu çok kullanmadığım zamanlarda günü %80 üzerinde bitiriyordu. Şimdi ise kullanmadığım halde bile %30lara kadar düşebiliyor. Pil geçmişine baktığımda ise uygulamaların normalden çok daha fazla pil tükettiği görünüyor. Ayrı bazen kullanmadığım halde bile telefonun ısındığını cebimde hissedebiliyorum.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?