iOS 11.3’ü yükleyip yüklememe sorunsalı

6
101
iOS 11.3 Public Beta 3

iOS 11.3 yayınlandı. İlgili haber için tıklayın. Yaptığımız haberde iOS 11.3 ile gelen yenilikler ve çözülen sorunlar üzerinde durduk. Bu yazımızda ise iOS 11.3’ü yükleyip yüklememekte kararsız olanlar için fikir vermeyi düşünüyoruz. 

iOS 11.3’ü yüklemeli miyim?

Her yeni çıkan iOS sürümü, beraberinde bazı sorunları da getirdi. iOS 11.2 hatta iOS 11 daha öncelerinde de iOS 10 ve altı sürümlerden hatırlayabileceğimiz gibi, Apple yeni sürümlerin arkasından hemen yeni güncellemeler yayınlıyor. 

iOS 11.3 bugün yayınlandı. Muhtemelen bazı cihazlarda sorunlar ortaya çıkacak ve birkaç gün içinde iOS 11.3.1 yayınlanacak. Bu aslında doğal bir süreç. Çünkü her yeni iOS sürümü, her iPhone / iPad cihazında yanı etkiyi göstermiyor. 

Bu konuda genel bir anlayış bizce şöyle olabilir: Eğer cihazınızdan memnunsanız iOS 11.3’ü yüklemekte acele etmeyebilirsiniz. Cihazınızda şu sorunlar varsa, iOS 11.3 bu sorunları çözebilir:

1- Pil/ Şarj sorunları bu güncellemenin bir numaralı konusu

2- Kasma ve donma problemi de aynı şekilde iOS 11.3’ün varlık sebebi

3- Şebeke, Wi-fi, bluetooth vs.. gibi yazılımsal olma ihtimali yüksek bir sorun yaşıyorsanız,

iOS 11.3 güncellemesini zaman kaybetmeden deneyebilirsiniz. 

iOS 11.3 güncellemesini nasıl yüklemeliyim?

iPhone kullanıcıları genellikle OTA güncellemesi yapmayı tercih ediyor. OTA güncellemesi demek, kablosuz internet üzerinden Ayarlar> Genel > Yazılı güncelleme kısmından yapılan güncellemelerdir. Bu güncelleme türünde eksik veri transferi olabiliyor ve bu da bazı sorunlara yol açabiliyor. Bu yüzden OTA güncellemesini tavsiye etmiyoruz. 

iTunes’in en yeni sürümünün yüklü olduğu bir bilgisayar üzerinden, Lightning kablosu takarak yapılan güncellemeler en sağlıklı sonucu vermektedir. AppleUzmani.net’in de tavsiye ettiği yöntem bu.

iOS 11.3 yorumları

Siz iOS 11.3’ü yüklediniz mi? Ne düşünüyorsunuz? Yorumunuzu bırakın. Buraya ekleyelim.

İLGİLİ HABER:  Apple, iOS 11 Siri Açığı için Açıklama Yayınladı

 

6 YORUMLAR

  1. sitenizi ilgiyle takip ediyorum. türkiyede apple ile ilgili en güncel haberler burda. 11.3 ü yüklemekte acele etmeyeceğim. hatta şu an ben 11.2.2 yi kullanıyorum

  2. 11.3’ü yükledikten sonra telefonun şarjı hızla bitiyor Günde 4-5 kes şarj etmek zorunda kalıyorum.
    Ayrıca orjina şarj aleti dışındaki şarj aletlerinde desteklemiyor hatası geliyor ekrana ve şarj etmiyor.

    • Model nedir? 7’nin altındaki modellerde sanırım bu sorun çok görülüyor. 6s’de de şarj daha az gitmeye ve daha geç şarj olmaya başladı. Bir de %10 un altında net bir kasma-yavaşlama mevcut.

  3. İphone 6 da bu güncellemeden sonra sarjın hızlı bitme sorunu var. Sadece bende değil çevremdeki herkeste.Daha bir seneyi geçmeden pil bu kadar kötü hale geliyorsa iphone almanın ne mantığı var tamamen insanları yeni cihaz almaya sürükleyen pis bir oyundan başka bir şey değil. Aynı şekilde eski telefonuma güncelleme yaptıktan sonra sarj 1 saate bitmeye başladı garantiden yenisini yollamışlardı. Güncelleme işi sıkıntılı..

  4. 6s kullanıyorum ios 11 den sonra pilde anormel bir düsüs ve telefonda kasmalar yasadım garantiye gonderdim sıfır pil ve sıfır ekran takıldı aimdi ios 11.3 te bir sorun yok sarj dolması iyi bitmesi sıfır aldıgım gibi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?