iOS 11.3 Yeni Özellikler ve Çıkış Tarihi

6
96
iOS 11.3 Ne Zaman Gelecek

iOS 11.3 çıkış tarihi yaklaşıyor. iPhone, iPad ve iPod touch kullanıcıları Şubat ayında yayınlanması beklenen yeni sürümünün yeni özellikleri hakkında meraklanmaya başladı.

Apple, kesin bir tarih belirtmese de bu baharda yeni Animojiler, Mesajlar İçin İş Sohbeti ve yeni pil özellikleri ile iOS 11.3’ü kullanıma sunmayı planladığını açıkladı.

Çıkış tarihlerini genellikle medya etkinliklerine saklayan şirket, iOS 11.3’ü ansızın yayınlamayı da seçebilir.

iOS 11.3 Çıkış Tarihi (Ne Zaman Gelecek?)

Apple, geçtiğimiz yıl Mart ayında yayınladığı resmi sürüm öncesi, Ocak ayının sonlarında iOS 10.3 beta sürümünü yayınlanmıştı. 2016 yılında ise Mart ayı sonlarında resmi olarak yayınlanmadan önce Ocak ayı ortasında iOS 9.3 beta sürümünü yayınlamıştı.

Şirket benzer bir planı takip ediyorsa, iOS 11.3 Mart ayına kadar beta aşamasında kalabilir. Apple’ın 2018 yılının başında yeni bir cihaz tanıtacağı söyleniyor ve iOS 11.3 güncellemesinin bir şekilde bu planla bağlantılı olma ihtimali var.

Ayrıca şirketin şu anda ikinci bir iOS 11.3 beta sürümünün hazırlığını yaptığı biliniyor. Bu da, iPhone ve iPad sahiplerinin iOS 11.3 çıkış tarihi için bir süre daha beklemek zorunda kalacağı anlamına geliyor. Apple yeni sürümlerini herkese açık şekilde yayınlamadan önce genellikle birkaç hafta beta sürümde tutuyor.

iOS 11.3 beta sürümünün birkaç hafta daha devam etmesini bekliyoruz. Ancak bu süre sizi iOS 11.3 ile birlikte cihazlara gelecek olan yeni özellikleri incelemekten alıkoymasın. Aşağıda, iOS 11.3 ile gelmesi beklenen yeni özellikler hakkında bazı ipuçlarına yer verdik.

iOS 11.3 Yüklemeden Önce Yapılması Gerekenler

iOS 11.3 Çıkış Tarihi

iOS 11.3’ün yayınlanması birkaç haftayı bulabilir ancak bu yeni sürüm için hazırlık yapamayacağınız anlamına gelmez.

  • Cihazınızın depolama alanına gidin ve artık ihtiyaç duymadığınız dosyaları (fotoğraflar, uygulamalar vb.) silin. Cihazınızı temizlemek cihazınızın performansını da artırabilir.
  • Şu an, cihazınızı iCloud veya iTunes kullanarak yedeklemenin tam zamanı.
  • iOS 11.3 güncellemesi gelmeden önce tüm giriş bilgilerinizi hatırladığınızdan emin olun. Apple ID / iCloud, önemli uygulama ve hizmetleriniz için giriş bilgilerinizi gözden geçirin. iOs 11.3 bazı uygulama ve hizmetlerden çıkış yapmanıza neden olabilir.
İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 Güncellemesi Sonrasında iPhone 8 Ekran sorunu Büyüdü

Bu sıkıcı gibi görünebilir ancak küçük bir hazırlık çalışması, iOS 11.3 güncellemesi yayınlanmadan önce ve sonra önemli sorunları önlemenize yardımcı olacaktır.

iOS 11.2.6 Şubat Sonlarında Yayınlanabilir

Apple, büyük olasılıkla iOS 11.3’ten önce iOS 11.2.6’yı yayınlayacak.

iOS kullanıcıları Şubat ayı başında yayınlanan iOS 11.2.5 sürümünde Mesajlar uygulamasını çökerten bir hata ile karşılaştı. Bu kötü hata Facebook Messenger, Gmail, Outlook ve WhatsApp gibi uygulamaları da engelleyebilir. Apple iOS 11 kullanıcılarına, bu hatayı iOS 11.3 sürümünden önce yayınlayacağı bir güncelleme ile düzelteceğini açıkladı. Bu nedenle, iOS 11.2.6 güncellemesinin Şubat ayı sonuna kadar yayınlanması bekleniyor.

iOS 11.3 Yeni Özellikler Neler?

iOS 11.3’ün, iOS 11.1 ve iOS 11.2 güncellemesi gibi yeni özellikler barındıran büyük bir güncelleme olması bekleniyor.

Apple, bu yılın başlarında aylarında iOS 11.3 güncellemesinde yer alan bir dizi yeni özelliği doğruladı. Listede yeni pil özellikleri, aşağıdaki videoda gördüğünüz aslan dahil 4 yeni Animoji, ARKit ve Sağlık uygulaması, Business Chat, AirPlay 2, iCloud’da Mesajlar, Apple Haberler’deki iyileştirmeler ve acil çağrı yaparken bulunduğunuz konumu otomatik olarak gönderen Geliştirilmiş Mobil Konum (AML) desteği gibi yeni özellikler yer alıyor.

iOS 11.3 güncellemesi hakkında daha fazla deneyim yaşamak istiyorsanız, iOS 11.3 beta sürümünü deneyebilirsiniz.

iOS 11.3 Beta Sürümü Yüklenmeli mi?

iOs 11.3 beta sürümünü yüklemek cazip gelebilir. Ancak çoğu kullanıcının beta sürümü yüklemesi tavsiye edilmiyor.

Beta sürümünü yüklemek, sürüm öncesi yazılımı denemek, değişiklikleri öğrenmek, cihaz performansını test etmek ve arkadaşlarınızı etkilemek için harika bir yoldur. Ancak beta sürümü iPhone, iPad veya iPod touch’ızda bazı sorunlara neden olabilir.

6 YORUMLAR

  1. Benim İPhone X ve bana güncelleme gelmedi, hala 11.2.6 11.3 beta 6 bile yayınlanmış ama ben güncellemeleri denetleyince en son sürüm 11.2.6 yazılımınız güncel diyor..

  2. iphone se 16gb’ı kullanıyorum ve bu güncelleme kapasitesi fazla diye okudum. Haliyle çok büyük bir değişiklik olmayacaksa yüklememeliyim diye düşünüyorum. Bu konuda özellikle kullandığım model için bir öneride bulunabilir misiniz?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?