iOS 11.3 WiFi Sorunu İle Gündemde

0
66
iOS 11.3 WiFi Sorunu

Apple’ın yeni işletim sistemi güncellemesi olarak karşımıza çıkan iOS 11.3 sürümüyle beraber önemli değişikliklere gidildi. En önemli değişiklik ise iPhone akıllı telefonlarının yavaşlatılması sürecine ilişkin oldu. Gelen bilgilere göre iPhone akıllı telefonlarının yavaşlatılması durumu artık kullanıcılara bırakıldı. iOS 11.3 beta 1 sürümünde bu sistemi gördük. Bunun dışında yapılan yenilikler ve benzeri tüm adımlarla beraber yeni sürümün sonunda kararlı bir sürüm olarak sunulacağı düşüncesi oluştu. Fakat henüz beta 1 süreci bitmeden yine büyük sorunlar ortaya çıktı. Bu kez iOS 11.3 WiFi Sorunu gündemde.

iOS 11.3 WiFi Sorunu Kullanıcıları Nasıl Etkiliyor?

Yavaş yavaş kullanıcılardan gelen mesajlarla beraber ortaya çıkan iOS 11.3 WiFi Sorunu, iPhone modellerinde ortaya çıktı. Sorun nedeniyle kullanıcıların parola korumalı ağlara erişim sağlayamadığı açıklandı. iOS 11.3 WiFi Sorunu nedeniyle kullanıcıların WİFİ parolası alanına ulaşamadığı da belirtildi. Kullanıcılardan gelen mesajlarla beraber ortaya çıkan sorun sonrasında kullanıcıların korumasız ağlara ulaşabildiği de görüldü. Yani sorun parola kısmında gibi gözüküyor. Fakat bu durumda evlerindeki interneti kullanmak isteyen kullanıcıların da sorunlarla karşı karşıya kaldığı görülüyor.

Modemin şifresinin girilemediği için bu şekilde internete bağlanmanın mümkün olmadığı açıklandı. iOS 11.3 WiFi Sorunu olarak ortaya çıkan ve hala çözülmeyen sorunun, bir sonraki beta güncellemesiyle beraber giderilmesi bekleniyor.

iOS 11.3 WiFi Sorunu

Beta güncellemesinin ne zaman yayınlanacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Bu konuda Apple’ın açıklamalarını takip ediyoruz. Sorun konusunda markanın resmi bir açıklama yapmadığını da ekleyelim. Güncelleme ve sorun iddiaları ile ilgili açıklama yapıldığı zaman sitemizde bu açıklamalara yer vereceğiz. Şimdilik bazı cihazlar için sorunun devam ettiğini söyleyebiliriz.

Özellikle iPhone X akıllı telefonlarında söz konusu sorunun daha sık yaşandığı belirtiliyor. Bu nedenle kullanıcıların henüz iOS 11.3 beta serilerine geçmemesi gerektiğini de ekleyelim. En azından birkaç beta sürümü boyunca hataların giderilmesini beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (3 Şubat)

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?