iOS 11.3 Sürümünün Bir Yeniliği Daha Ortaya Çıktı

0
40
iOS 11.3

Yeni beta sürümü yayınlanan iOS 11.3 işletim sistemi güncellemesi geliştiriciler tarafından incelenmeye devam ediyor. Dün itibariyle WİFİ sorunu ortaya çıkan yeni sürümün bunun dışında bazı önemli yenilikleri de yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Bugün geliştiriciler tarafından ortaya çıkarılan bir başka yenilik ise Apple ID ile Web sitelerine giriş sistemi oldu.

Apple’ın çok daha başarılı bir yol haritası çizmesine olanak sağlayacak olan yeni sistemin, kullanıcıların işini de bir hayli kolaylaştıracağı düşünülüyor. Geliştirici Guilherma Rambo’nun bulduğu kodlarla ortaya çıkan sistem, bir nevi tüm hesaplarınızı tek bir adreste toplamanızı sağlıyor.

Apple ID İle Web Sitelerine Giriş

Elde edilen bilgilere göre iOS 11.3 sürümü sonrasında Apple ID, hemen her işlev için kimlik olarak kullanılabilecek. Sadece Apple’ın uygulamaları ve servisleri için değil, kullanıcıların bu şekilde tüm web sitelerine de tek bir kimlikle girmelerine olanak sağlanacak.

Apple ID bilgilerinin kullanılarak web sitelerinde anında oturum açılmasıyla beraber gelecek olan sisteme ise SecureChannel sistemi denilecek. Çok daha hızlı girişler için kullanılacak olan teknoloji sayesinde tüm web oturumların Apple hesabınızla kullanılması sağlanmış olacak.

iOS 11.3

Bu sistemde bazı kafa karıştıran noktalar yok değil. Özellikle kimlik doğrulama kısmında kullanıcıların verilerine erişmek isteyen siteler olacaktır. Apple’ın buna izin vereceği düşünülüyor. Ancak sınırlı bir izin olacak. Sadece oturum açmak için kimlik doğrulaması istenebilecek ve bunun içinde e-posta ile gerçek kullanıcı adından bir bilgiye erişilmesine izin verilmeyecek.

Face ID Sistemi İçinde Yenilikler Ortaya Çıktı

Bahsettiğimiz tek hesap ile tüm oturumlar özelliğinden önce bir mini özellik daha ortaya çıktı. iOS 11.3 sürümü ile ortaya çıkan bu yeniliği de hatırlatalım. Artık kullanıcılar Face ID sistemini kullanarak aile satın alımlarına onay verebilecekler. iPhone X modelinde kullanılacak olan yeni sistem uygulama satın alımlarını da kolaylaştıracak. Her iki özellikle beraberde işlevselliğin daha da artmış olduğunu görmek mümkün olacak.

Önceki Haber: iOS 11.3 WiFi Sorunu İle Gündemde

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?