iOS 11.3 güncellemesi için hazırlıklar devam ediyor. Son olarak Apple’ın önemli değişiklikleri yaptığı 2.beta sürümü üzerinde durulmuştu. Çıkışı için biraz daha süre olan final sürümü konusunda ise sürekli yeni bilgiler geliyor. Beta sürümlerinin içerisinde de bu bilgileri doğrulayacak detaylarla karşı karşıya kalıyoruz. Benzeri bir durum bugün yaşandı. iOS 11.3 final sürümüyle beraber kullanıma girmesi beklenen ClassKit sistemi, ekran görüntüleriyle beraber ortaya çıktı. Eğitim uygulamaları için tasarlandığı belirtilen ClassKit için detaylara geçelim.

iOS 11.3 ClassKit Görselleri

Tam anlamıyla net değil ancak ClassKit ile eğitim uygulamalarına doğrudan kullanım sunulacak. Eğitmenler, öğrencilere etkinlikler atayabilecek ve öğrenciler bu etkinlikleri düzenleyebilecek. Apple bununla beraber Apple, öğrencinin sınıftaki ilerlemesini izlemek ve öğretmenlerle paylaşmak adına tasarlanan Classwork adlı bir uygulamada yayınlayacak.

ClassKit

Bu ve benzeri ClassKit destekli uygulamalar sayesinde eğitmen, etkinlikleri ya da ödevleri tüm öğrencilerin cihazlarına atayabilecek. Öğrenciler ise bu faaliyetleri doğrudan Classwork üzerinden görüntülemek mümkün olacak.

ClassKit

Öğrenciler için ise uygulamalar üzerinden etkinlikleri ya da ödevleri teslim etmek mümkün olacak. Öğretmenler tarafından ClassKit kullanımına ilişkin ilk görseller olarak değerlendirilen bu görsellerde sistemi doğrulamış oldu. Daha detaylı bilgiler ve tam olarak yeni teknolojinin nasıl çalışacağı konusunda biraz daha beklemek gerekiyor. En azından bir sonraki beta sürümünü beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Satışları Yine Zirvede

İLGİLİ HABER:  iPhone Pil Sağlığı Özelliği Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?