iOS 11.3 Public Beta 3 Yayında! Düzenlemeler Ne Kadar Başarılı?

0
65

iOS 11.2.6 sürümünün yayınlanmasının üzerinden saatler geçmesinin ardından, yeni bir iOS güncellemesi daha yayınlanmıştı. iOS 11.2.6 sürümüyle beraber Telugu diline karşı yaşanan iPhone çökme sorununun önüne geçilmişti. Bu sorunun giderilmesinin hemen ardından ise önemli büyük güncelleme olan iOS 11.3 beta 3 sürümünün yayınlandığını gördük ve sitemizde de bu sürüme yer verdik. Aradan geçen 1 günün ardından iOS 11.3 Public Beta 3 sürümü de yayınlandı. Herkes tarafından kullanılabilir olarak yayınlanan yeni betanın ilk testleri de gelmeye başladı.

iOS 11.3 Public Beta 3 Önemli Bilgiler İçeriyor

Diğer tüm değişiklikleri bir kenara bırakarak iOS 11.3 Public Beta 3 sonrasında dikkat çekecek bir konudan söz edeceğiz. iPhone yavaşlatma davasının son bulmasını sağlayacağı ve kullanıcıların telefonları kendi kontrolleri altına almalarını sağlayacağı belirtilen performans kontrol sistemi, yavaş yavaş deneyimlenmeye başladı.

iPhone 6S sahibi olan geliştiriciler tarafından bu konuda yapılan ilk testler paylaşıldı. Özelliğin kullanıcılar tarafından kapatıldığı zaman, eskimiş bir batarya kullanan iPhone 6S modelinin, bir süre sonra kendi kendine kapanıp açılması durumu yaşanıyor.

iOS 11.3 Public Beta 3

İlk etapta bu sorun düzeliyor ancak iki üç tekrardan sonra telefonların daha önce duyduğumuz, %100 pilden %0 pile anlık düşüş durumlarıyla karşı karşıya kaldığı görülüyor. En son evrede ise telefonların sürekli yeniden başlatma döngüsü içerisine girdiği görülüyor. Bir süre sonra ise otomatik olarak yeniden yavaşlatma sistemi devreye giriyor. Bu test sistem tamamlanmadan yapıldığı için net bir şey söylemek doğru olmayacaktır.

iOS 11.3 Public Beta serilerinden sonra Apple’n daha başarılı bir performans geliştirmesi sunması bekleniyor. Ancak markanın bahsettiği durumun gerçekleşeceği görülüyor. Telefonlar hızlansa bile bir süre sonra pillerden kaynaklı olarak sorunlar öne çıkacaktır. Bunlar için final sürümünü görmemiz gerek. Apple’ın tüm bu sorunları nasıl çözeceği ve pil değişimlerine mi yöneleceği konusunda da yorum yapmak oldukça zor. Son olarak iOS 11.3 Public Beta 3 için beta bağlantı sayfasını da ekleyelim. Buradan sayfaya ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  iPhone ve iPad'te Kullanılmayanları Sil Özelliği ile Depolama Alanı Açma

İlginizi Çekebilir: İki Yeni iPad Modeli Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?