iOS 11.3 Neden Yayınlanmadı? Ne Zaman Yayınlanacak? [Güncellendi: Güncelleme Yayınlandı]

iOS 11.3 işletim sistemi niye tüm cihazlar için yayınlanmadı? iOS 11.3 işletim sistemi güncellemesi ne zaman yayınlanacak? Tüm detaylar.

0
52
iOS 11.3 Public Beta 3

27 Mart eğitim etkinliğinin Apple için oldukça önemli bir etkinlik olduğunu gördük. Yeni bir iPad modelinin tanıtımının yapıldığı etkinlik, çok geniş kapsamlı bir etkinlik olmasa da markanın eğitim odaklı çalışmaları için en önemli adımlardan birini oluşturdu. iCloud için alınan yeni kararlar, iWork uygulamalarının aldığı geliştirmeler derken etkinliğin en çok merak edilen konularından birisi de iOS 11.3 işletim sistemi güncellemesi olmuştu. Hemen herkes iOS 11.3 kararlı sürümünün yayınlanmasını beklerken, tanıtım günü yeni sürüm yayınlanmadı. Hatta hale final sürümünün yayınlanmadığını gördük.

iOS 11.3 Sadece iPad İçin Geldi

Bu süreçte güncellemenin sadece yeni iPad modeli için yayınlandığı açıklandı. Sadece yeni iPad modeli için güncellemenin yayınlanmış olması soru işaretlerini de beraberinde getirdi. iPhone akıllı telefonları için neden güncellemenin yayınlanmadığı üzerinde oluşan sorular sonrasında ise bazı detaylar gelmeye başladı. Apple resmi bir açıklama yayınlamış değil ancak neden iOS 11.3 sürümünün yayınlanmadığı konusunda bilgiler gelmeye başladı.

iOS 11.3

iOS 11.3 Neden Yayınlanmadı?

Gelen bilgilere ve uzmanlar tarafından yapılan yorumlara göre iOS 11.3 sürümünün yayınlanmamasının nedeni veri gizliliği protokolleri. Yeni işletim sisteminin veri gizliliği konusuna protokolleri değiştireceği ve kullanıcılar için daha güvenli bir işletim sistemi olacağı konusunda bilgiler veriliyor. Bu nedenle tüm cihazlar, özellikle iPhone modelleri için yeni güncellemenin anında yayınlanmadığı belirtiliyor.

Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Peki güncellemenin ne zaman geldiğini göreceğiz. Güncellemenin ne zaman geleceği konusunda net bilgi yok ancak en geç Nisan ayının ilk haftasında güncellemenin gelmesi bekleniyor.

Güncelleme

Apple ardı ardına gelen çağrılara kulak vermiş olacak ki güncelleme akşam saatlerinde yayınlandı. Güncelleme konusunda tüm bilgileri aşağıda vereceğimiz bağlantı da bulabilirsiniz.

iOS 11.3 Güncellemesi Çıktı! Güncelleme Hakkında Her Şey

 

İLGİLİ HABER:  Yeni Bir Grup Selfie Özelliği Geliyor

Önceki Haber: Apple Watch 4 için Yeni Özellikler Belli Olmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?