iOS 11.3 İle iPhone Hesap Makinesi Düzenlendi

0
87

iOS 11 işletim sisteminin yayınlanması sonrasında bazı önemli hataların ortaya çıktığını gördük. Apple tarafından da kabul edilen önemli hataların dışında, bazı küçük hataların da dikkat çektiğini gördük. Kullanıcıların en çok kafalarını karıştıran küçük sorunlardan birisi de hesap makinesi sorunu olmuştu. Yeni işletim sistemi sürümünden sonra hesap makinesinin bazı işlemlerde hatalı sonuçlar verdiği ortaya çıkmıştı. Özellikle 1+2+3 işleminde, işlemi hızlı olarak yaptığınız zaman sonuç hatalı olarak çıkarılıyordu. Benzeri durum diğer işlemlerde de ortaya çıktı. Sorunun nedeni ise sonradan anlaşıldığı üzere kullanılan animasyonlar.

Sorun Tamamen Düzeltildi ve Animasyonlar Geri Geldi

Sorunun animasyon sisteminden kaynaklandığı ve animasyonun geçişlerinde yapılacak düzenleme ile bu sorunun çözülebileceği ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine Apple tarafından iOS 11.2 sürümü yayınlanmıştı. Böylelikle animasyon geçişlerinden fedakarlık edildiğini ancak sistemin düzeltildiğini gördük.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 11.3 sürümüyle beraber ise bu sorunun giderildiği ortaya çıktı. Apple’ın iOS 11.3 sürümüyle beraber animasyon geçişlerini geri getirdiği ve yeni sürümle beraber hızlı işlem yapılsa bile sorunun yaşanmadığı ortaya çıktı. iOS 11.3 sürümü sonrasında kullanıcıların animasyonlara rağmen tuşlara art arda basmalarının mümkün olduğu görülüyor. Bunun için “+” simgesinin hızlı kullanımda animasyonlarının biraz daha değiştirildiğini belirtelim. Daha detaylı sistem için yukarı da testlerin videosunu da paylaşıyoruz.

Aslında çok küçük bir sorun olarak değerlendirilecek bir sorun olsa da Apple’ın üzerinde durduğu bir konu olması, hesap makinesi düzenlemesinin bu sürüm sonrasında tamamlanacağını gösteriyor. Değişikliklerin kullanıcılar tarafından da olumlu karşılanacağını düşünüyoruz. Öyle ki iOS 11.3 sürümüyle beraber bu şekilde birçok küçük sorun ortadan kaldırılacak gibi duruyor. Benzeri düzenlemeler çıktıkça haberimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple’a Kendi Ülkesinde Soruşturma Şoku

İLGİLİ HABER:  iOS 11.3 Neden Yayınlanmadı? Ne Zaman Yayınlanacak? [Güncellendi: Güncelleme Yayınlandı]

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?