Sorunları çözmesi, güvenlik açıklarını kapatması ve en önemlisi de yavaşlatılan iPhone modellerinin kontrollerinin kullanıcıya bırakılmasını sağlayacak olan iOS 11 güncellemesi, iOS 11.3 geçtiğimiz haftalarda yayınlandı. Açık söylemek gerekirse, yeni büyük güncelleme diğer güncellemelere göre de çok daha başarılı oldu. En azından Apple bu güncellemede kullanıcılarına çok daha şeffaf bir şekilde bilgilendirme yapmış oldu.

Fakat bu durum bile %100 sorunsuz bir güncelleme geldiğini göstermiyor. Nitekim geçtiğimiz günlerde bu konuda yeni sorunlar ortaya çıktı. iOS 11.3 sürüm güncellemesi sonrasında iPhone 8 akıllı telefonlarında, 3.parti servislerden değiştirilen dokunmatik ekranlar için sorunlar yaşanmaya başladığını belirtmiştik. Şimdi ise sorunun daha da büyüdüğü ortaya çıktı.

iOS 11.3 Güncellemesi Orijinal iPhone 8 Ekranları içinde Sorun Yaratıyor İddiası

Kısaca hatırlatmak gerekirse, iOS 11.3 sürümünü kullanan iPhone 8 cihazlarının dokunmatik ekranları için önemli bir değişim ortaya çıkmış ve bazı cihazların dokunmatik ekranlarının çalışmaz konuma geldiği bilgisi verilmişti. Bu durumu Apple’ın kasıtlı olarak yaptığı ve yetkili servislerde yapılmayan ekran değişimlerinin engellenmesi için, bu şekilde ekran değişimi yapılan yani orijinal olmayan ekranları kullanılmaz hale getirdiği belirtilmişti.

Buraya kadar Apple’ın kararını anlamak mümkün. Cihazların garanti dışına çıkması gibi bir durum söz konusu. Apple bunu engellemek için özel bir yazılım adımı atmış gibi gözüküyor. Asıl sorun ise orijinal ekran kullanan iPhone 8 kullanıcıları tarafından da şikayetler gelmesi. Birçok kullanıcı güncelleme sonrasında orijinal ekranlı cihazlarında renk sorunları ve zaman zaman dokunmatik sorunları yaşandığını belirtiyor.

iPhone 8

Bu konuda Apple bir açıklama yapmadığı için net bir bilgi elde edemedik. Fakat konu kısa bir süre sonra netlik kazanacak gibi duruyor. Bir güncelleme daha olduğunu ve iOS 11.4 sürümünün geldiğini düşünecek olursak, yine değişecek kısımlar olacaktır.

Siz hiç bu şekilde bir sorunlar karşılaştınız mı? Benzeri sorunlarla karşılaşırsanız yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Önceki Haber: Product Red iPhone X için Harika Video

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?