iOS 11.3 Güncellemesi Orijinal Olmayan iPhone Ekranlarını Kullanılmaz Yapıyor

0
114
iPhone Ekran Donması Nasıl Düzeltilir

6 seri devam eden beta sürecinden sonra yayına giren yeni büyük iOS 11 güncellemesi, iOS 11.3 sürümü için kullanıcı geri bildirimleri gelmeye başladı. Yeni güncellemenin özelliklerinin ne kadar başarılı olduğu ve güncellemenin hataları ne kadar giderdiği de deneyimlenmeye başlandı.

Tüm bunlar içerisinde ise son olarak iOS 11.3 Güncellemesi alan cihazların ekran panelleri konusunda yeni bir gelişme ortaya çıktı. Gelişmelere göre orijinal olmayan panel kullanılarak yapılan ekran değişimleri, iPhone dokunmatiğini kullanılmaz hale getirecek. Böylelikle yeni güncellemenin 3.parti ve sahte ekranlarla değişimleri engellemeyeceği de böylelikle ortaya çıkmış oldu.

Orijinal Olmayan Ekran Değişimleri Engellenecek

iPhone ekranında yaşanan fiziksel bir sorunda, ekranı değiştirmeniz gerekebiliyor. Düşmeler, çatlamalar, suyla temas ile dokunmatiğin bozulması gibi sorunlarda ekran değişikliğine gidiliyor. İşte iOS 11.3 güncellemesi burada devreye giriyor. Gelişmelere bakacak olursak, Apple tüm bu değişimlerin resmi servislerde yapılmasını istiyor.

iPhone dokunmatik ekran

3.parti kuruluşlarda ve fiyat konusunda daha iyi seçimler için sahte ürünlerin kullanılmasının önüne geçmek isteyen marka, güncelleme ile bu durumun yazılımsal olarak önüne geçmeyi hedefliyor. Birçok kullanıcı yüksek fiyatlar nedeniyle 3.parti kuruluşlardan ekran değişimini tercih etse de iOS 11.3 güncellemesi sonrasında bu şekilde değişen ekranların kullanılmaz hale geldiğini de ekleyelim.

Ekranların kullanımının bozulmasına neden olan yazılım sisteminin ne olduğu konusunda tam bir açıklama yapılmadı. Ancak bu şekilde ekranların kullanılmaz hale getirilmiş olması, kullanıcıların yeniden orijinal parçalarla değişim yapması gerekliliğini doğuruyor. Bakalım bu adım Apple’a nasıl bir geri dönüş sağlayacak.

İlginizi Çekebilir: Face ID ile Web Sitelere Giriş Geliyor

İLGİLİ HABER:  Yeni MacBook Pro Özellikleri ve Fiyatı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?