iOS 11.3 Güncelleme Sorunu için Açıklama Geldi

0
39

iOS 11.3 güncellemesi yayınlandı ve hatta iOS 11.4 sürümü içinde ilk beta sürümü de yayınlandı. Yeni büyük güncelleme ise büyük sorunları ortadan kaldırdı. Özellikle yaşanan sistem sorunları ve güvenlik açıklarının iOS 11.3 güncellemesinin sonrasında büyük oranda çözüme kavuştuğu görülmüştü. Fakat yeni güncelleme sonrasında bazı ufak hataların ortaya çıktığını da söylemek gerek. Pek küçük sayılmasa da bu hatalardan birisi de iOS 11.3 Jamf Pro sorunu. Firma tarafından da doğrulanan sorunun nedenlerinden ve neden olduğu aksaklıklardan söz edelim.

iOS 11.3 Jamf Pro Sorunu Nedir?

Bu sistemle beraber yazılım kullanıcıları Apple’ın ürünlerini toplu olarak güncelleyebiliyorlar. Son kullanıcılara çok fazla hitap etmese de sistemin kullanıcı sayısı bir hayli fazla. İşte yeni sürümde iOS 11.3 Jamf Pro kısmında bir sıkıntı ortaya çıktığı görülüyor.

Hatanın ise sonsuz bir döngü sorununa neden olduğu belirtiliyor. iOS 11.3 Jamf Pro ile yükseltilen cihazların, iOS komutlarının kullanılmaz hale geldiği görülüyor.

iOS 11.3 Jamf Pro

Bu şekilde cihazlar sürekli olarak döngü içerisine giriyor. Sonsuz bir döngü olarak söyleyebileceğimiz bu döngünü protokollerden kaynaklı olarak yaşandığını belirtelim. Firma tarafından konu hakkında yapılan açıklamada sorunun çözülmesi için güncellemelerin hazırlandığı belirtiliyor. Şu an içi sadece yükseltme sonrasında bir arıza durumu yaşandığını ve iOS 11 kullanan cihazların bu şekilde sonsuz döngüye girdiğini söyleyebiliriz. Güncelleme için net tarih ise belli değil.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPad Ne Kadar Tamir Edilebilir?

Konu ile ilgili sorularınıza en geç 24 saat içinde yanıt vermeye çalışacağız. Lütfen soru sormaktan çekinmeyiniz. AppleUzmani.net'i desteklemek için lütfen sosyal medya sayfalarımızı beğeniniz ve konuyu paylaşınız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?