Apple’ın iOS 11 için yeni büyük güncellemesi olarak gösterilen iOS 11.3 sürümü yayına geçti. Beta 1 olarak yayınlanan yeni sürüm hakkında özelliklerin bulunduğu sürüm notları da yayınlanmış oldu. Kullanıcıların iPhone yavaşlatma skandallarından kurtulacakları sürüm olarak dikkat çeken yeni sürümün içerisinde yer alan bir bilgi ise epey bir dikkat çekti. Bu bilgi ise gizlilik menüsü üzerine oldu. Yeni düzenleme sonrasında kullanıcılar, veri gizliliği konusunda daha fazla bilgi verilmeye başlandı. Üstelik bunun için yeni bir yapılanmaya da gidildi.

Güvenlik Bilgileri Güncellendi?

iOS 11.3 sürümüyle beraber yeni bir gizlilik bilgi bölümü oluşturuldu. Telefonun ayarlar kısmında girilen ve detaylı bilgilerin alındığı bölüm artık çok daha zenginleşti demek yanlış olmayacaktır. Girilen bilgilerin nasıl korunduğu konusunda detaylı açıklamaların bulunduğu bölümü güncelleyen Apple, bir süredir tartışılan gizlilik ve Apple kimlik bilgileri için de bu alana yeni sekmeler ekledi.

iOS 11.3

Kullanıcıların gizliliğinin nasıl korunduğu konusunda bilgiler veren bu alanda artık detaylı önlem açıklamaları da bulunuyor. Bunun dışında yeni güncelleme sonrasında bu kısımda daha ne gibi düzenlemelerin yapıldığı konusunda da açıklamalar yapıldı.

Tüm bu açıklamaların dışında artık uygulamaların kullanıcılardan istedikleri bilgiler içinde uyarılar kullanacak olan yeni veri gizliliği özelliği, iOS 11’in güvenlik kısmını öne çıkarmakta. iOS 11.3 sürümüyle beraber gelecek olan yeni özelliklerin beta süreci içerisinde daha da geliştirilmesi bekleniyor. Geliştirmelerin tamamlanmasının ardından yeni sürüm ve veri gizliliği konusunda daha ne gibi adımlar atılacağını göreceğiz. İlk beta sürümünde görünen o ki veri gizliliği kaygılarını ortadan kaldıracak adımlar atılmak istenmiş.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 Ne Zaman Tanıtılacak? İşte Yeni Bilgiler

İLGİLİ HABER:  iPhone X: kamera, işlemci, ve daha fazlası

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?