iOS 11.3 Ekran Görüntüsünde Bug Sorunu

iOS 11.3 Ekran Görüntüsü alma konusunda yeni bir sorunla karşı karşıya. iOS 11.3 Ekran Görüntüsü alırken bug sorunu yaşanıyor. İşte bilinen detaylar.

0
104
iOS 11.3 Ekran Görüntüsü

Hatalarıyla ünlenen iOS 11 işletim sistemi için en büyük güncellemelerden biri olan iOS 11.3, yaklaşık olarak 20 gün önce yayınlandı. iPhone ve iPad kullanıcıları için yeni bir deneyim olarak sunulan işletim sistemi güncellemesiyle beraber önemli değişikliklerinde kullanıma girdiğini gördük. Özellikle hata iyileştirmeleri konusunda bu sürüm belli bir eşiğin geçilmesini sağlamış oldu. Fakat buna rağmen iOS 11.3 sürümünde de sorunlar yaşanmaya devam ediyor. Daha önce bu seride yaşanan ekran sorunundan söz etmiştik. Şimdi ise bir bug sorunu ortaya çıktı. iOS 11.3 ile ekran görüntüsü alma kısmında yaşanan sorunun detaylarına geçelim.

iOS 11.3 Ekran Görüntüsü Sorunu

Söz konusu sorunda, ekran görüntüsü aldığınız zaman görüntünün çerçevesini kapatan beyaz alanın ekran görüntüsü içerisine girdiğini görüyoruz.

iOS 11.3 Ekran Görüntüsü

Bu şekilde görüntü üst kısımdan beyaz bir alanla kesilmiş gibi duruyor. Üstelik çok ince bir çizgi ya da mini bir görüntü kaybından söz etmiyoruz. Görüntünün üst kısmında çok ciddi bir alanın beyaza büründüğünü görüyoruz.

Hata Nasıl Düzeltiliyor?

Bu konuda ise çok fazla bir bilgi yok. Apple’ın güncellemeler sonrasında sorunu çözeceğine kesin gözüyle bakıyoruz ancak şimdilik kesin bir çözüm söz konusu değil. Cihazınızı açıp kapattığınız zaman bir süreliğine sorun ortadan kalkmış oluyor. Aslında sorunun ne zaman ortaya çıkacağı da belli değil. Sürekli tekrar eden ya da yaşadığınızda kapatıp açıp sürekli sorunun çözebileceğiniz kesin değil.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?