iOS 11.3 beta Sonrasında Yeni iPad Pro Ortaya Çıktı

0
48

Geçtiğimiz günlerde yeni iOS güncellemesi olan iOS 11.3 beta sürümü yayınlandı. Kısa süre önce yayınlanan yeni güncelleme sonrasında birçok özellik ortaya çıktı. Yeni özelliklerle beraber özellikle iPhone akıllı telefonlarında çok daha iyi bir kontrol imkanı sunacak olan Apple’ın, bir hayli önemli sistem değişiklikleri de bu sürümle beraber gelecek.

iOS 11 işletim sistemini çok daha iyi bir hale getirecek olan yeni büyük güncellemenin, tüm bu yeni özelliklerinin dışında önemli bir bilgi de ortaya çıktı. Kodlar içerisinde yer verilen bir bilgi yeni iPad Pro modeli için beklentileri ortaya çıkardı.

iPad Pro Yenilenecek Mi?

iOS 11.3 beta içerisinde yer alan kodlarda iPad Pro modeli için bu kez farklı bir ifade kullanıldığı görülüyor. Bundan sonraki gelecek iPad modeli için kullanılan ifadeye göre modern bir iPad Pro serisi geliyor. Yeni iPad Pro modelinden modern iPad olarak söz edilmesi, Apple’ın gelecek planlarını ortaya koymuş oldu. Öyle ki benzeri bir tercih iPhone X akıllı telefonlarında da karşımıza çıkmıştı. iPhone X modeli için kodlar içerisinde elde edilen ipuçlarına göre yeni modele modern iPhone denildiğini görmüştük.

iPad Pro

Beklenti zaten yüz tanıma sistemi kullanan yeni bir iPad Pro üzerinden odaklanmış durumda. iOS 11.3 beta içerisinde yer alan kodlarda bunu net bir şekilde doğrulamakta. Hatta iddialara göre yeni gelecek modellerde de geniş ekran bulunacak ve bu ekranın sadece çentik alanı gibi bir bölümü iPhone X sisteminde olduğu gibi bütünlüğü bozacak.

Fakat tabletlerin ekran teknolojisinin LCD olması bekleniyor. OLED için şimdilik çok erken olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tedarik kısmında bu modellerde sorunlar olası gibi gözüküyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone Boyutlarıyla Beraber Pil Boyutları Artacak

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?