iOS 11.3.1

Apple’ın en önemli sistem güncellemelerinden birisi olarak gösterilen iOS 11.3 güncellemesi kısa süre önce yayınlanmıştı. Güncellemenin yayınlanmasının ardından beklenen birçok hatanın da ortadan kaldırıldığı görüldü. Fakat güncellemenin tam olarak tüm sorunları çözdüğünü söylemek mümkün olmadı. Bazı hatalar ve bug sorunları bir yana iOS 11.3 işletim sisteminde beklenen ama gelmeyen yeniliklerde oldu. Tüm bunlar ardı ardına gelince Apple’ın yeni güncellemelerine devam edeceği düşüncesi de oluşmuştu. Beklendiği gibi oldu ve öncelikle iOS 11.4 büyük güncellemesi doğrulandı, beta süreci başladı ve şimdi ise iOS 11.3.1 sürümü yayınlandı.

iOS 11.3.1 Neler Getiriyor?

Beklenmedik bir ara güncelleme olarak yayınlanan iOS 11.3.1 sürümüyle beraber önemli bazı sorunların önüne geçilmiş oldu. Yeni güncellemenin giderdiği en büyük sorun ise iPhone 8 sorunu oldu. Daha önce sitemizde defalarca paylaştığımız iPhone 8 dokunmatik sorunu iOS 11.3.1 güncellemesiyle beraber giderilmiş oldu. Öyle ki bu sorun nedeniyle üçüncü parti servislerden ekran değiştiren kullanıcıların telefonların kullanılmaz hale geliyor, hatta orijinal cihazlarda bile benzer sorunlar yaşanabiliyordu.

iOS 11.3.1

 

Güncellemenin yayınlanmasının ardından iPhone 8 ekran sorunu son bulurken, bazı önemli performans iyileştirmeleri de yapıldı. Özellikle pil konusunda birkaç iyi düzenlemenin yapıldığından söz ediliyor. Toplamda 35 MB boyutunda olan güncellemenin, bir diğer ilginç noktası ise sürüm notlarında yer alan uyarı oldu.

Apple kullanıcıları iPhone 8 ekranları için uyarmış oldu. Söz konusu uyarıda da “Orijinal olmayan ekranların takılması görsel kaliteyi bozabilir ve doğru çalışmamasına neden olabilir. Apple sertifikalı ekran onarımları, orijinal Apple parçalarını kullanan, güvenilir ve uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir.” İfadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir: Apple’a Shazam Şoku! Soruşturma Açılıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?