Apple’ın iOS 11.2 işletim sistemi güncellemesi için süreç hızlandırıldı. En son geçtiğimiz hafta başında iOS 11.2 Beta 5 sürümünün yayınlandığını görmüştük. Yeni sürümün yayınlanmasının hemen ardından iOS 11.2 için final sürümünün yaklaştığını belirtmiştik. Bu süreci hızlandırmak isteyen Apple, çok kısa bir süre sonra yeni beta sürümünü de yayınladı. iOS 11.2 Beta 6 sürümü olarak yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber final için tam anlamıyla geri sayım başlamış oldu. Yeni beta sürümünün yayınlanması için sadece birkaç gün geçmesi, Apple’ın bu konuda önemli adımlar attığını ve final sürüme doğru ilerlediğini gösteriyor.

iOS 11.2 Beta 6 Nasıl Yenilikler Sunuyor?

Bu kadar kısa bir süre sonra gelen yeni beta sürümünde pek bir değişiklik beklememek gerekiyor. Zaten iOS 11.2 Beta 6 sürümü de önemli bir değişikliği sunmuyor. Bunun yerine kullanıcıların iOS 11.2 Beta 5 sürümünde fark etmediği önemli iki güvenlik açığının kapatıldığı belirtiliyor. Kapatılan güvenlik açıklarının yanı sıra yine beta 5 sürümünde yaşanan hatalarında giderildiği açıklanan bilgiler arasında.

iOS 11.2 Beta 6

Apple Pay sistemini mesajlaşma bölümüne ekleyecek, kontrol merkezini güncelleyecek, büyük küçük birçok yeniliği kullanıma sunacak olan iOS 11.2 final sürümünün ise birkaç hafta içerisinde yayınlanacağını düşünüyoruz. Beta süreçleri arasındaki bekleme süresinin bu derece kısalmasının nedeni de final sürümünün yaklaşmış olduğunun en büyük kanıtı.

Merakla beklediğimiz konu ise pil düzenlemeleri. Şu an iOS 11.2 Beta 6 sürümüyle beraber herhangi bir pil düzenlemesi göremedik. Fakat final sürümünde pil konusunda beklentiler oldukça yüksek. En azından yeni iPhone modellerinde yaşanan pil sorunlarının önüne geçilmesi düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone X İçin Google Haritalar Güncellemesi Yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?