iOS 11.2 Beta 1 Yayına Girdi! Sürprizler Neler?

0
61
iOS 11.2 Beta 1

Apple’ın son attığı adımları anlamak bir hayli zorlaştı. Firmanın en çok kafaları karıştıran adımı ise işletim sistemi konusunda oldu. iOS 11 yayınlanırken Apple’ın çok iddiaları açıklamaları kafaları karıştırmıştı. Teknoloji devi tarafından beklenen işletim sisteminin kararlı sürümü yayınlandıktan sonra ise beklentiler tamamen değişti.

Öyle ki yeni sürümde çok fazla hata kullanıcıların dikkatini çekti. Apple ise bu sorunu çözmek için elini çabuk tuttu ve hemen iOS 11.0.1 sürümü güncellemesi geldi. Son olarak iOS 11.0.3 sürümü kararlı sürüm olarak yayınlanmıştı. Bunun yanı sıra Apple bir güncelleme daha başlatmış ve iOS 11.1 beta sürümünü yayınlamıştı. Bunu değişikliklerin uygulanacağı ilk büyük güncelleme olarak gördük. Hatta birkaç gün içerisinde yeni güncellemenin final sürümünün yayınlanmasını bekliyorduk. Beklentilerde bu yönde oluşmuş ve Apple’ın iPhone X ile ilk büyük güncellemeyi sunması beklenmişti. Fakat bugün Apple iOS 11.2 Beta 1 sürümünü yayınladı.

iOS 11.2 Beta 1 Neleri Değiştiriyor?

Beklentileri tamamen değiştiren iOS 11.2 Beta 1 sürümü geliştiriciler için kullanılabilir olarak yayınlandı. 3 koldan farklı bir şekilde güncellemeleri sürdüren Apple ise bu kez epey bir şaşırttı. Öyle ki firma ilk defa böyle bir adım atıyor. Güncellemeler 3 kola ayrılmış oldu ve oldukça ilginç sonuçlar elde ediliyor. Bunun dışında iOS 11.2 Beta 1 sürümüyle gelen yeni özelliklere bakalım. İlk olarak iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelinde yer alan duvar kağıtlarının eski iPhone modellerine geldiği görülüyor. iOS 11.2 Beta 1 sürümü bunu sağlıyor.

iOS 11.2 Beta 1

Ek olarak bir süredir hesap makinesinde yaşanan sorunların giderildiği açıklandı. iOS 11.2 Beta 1 sürümü tamamen hesap makinesi sorunlarını ortadan kaldırdı. Emoji yenilikleri ve Apple Pay yeniliklerinin dışında iOS 11.2 Beta 1 sürümüyle beraber gelen en önemli yenilik geri bildirim özelliği oldu. Apple kullanıcıların sistem hakkında görüşlerini almak ve hataları öğrenmek için geri bildirim uygulamasını da yayınladı.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2 Beta 3 Sürümü Tüm Özellikleri

Son olarak AirPlay 2 kullanımını açan iOS 11.2 Beta 1 sürümünün, herkese açık sürümünün birkaç gün içerisinde yayınlanması bekleniyor. Açıkçası Apple’ın bu kadar farklı bir adım atmasının sonuçlarının neler olacağı ise merak konusu. Apple’ın neden böyle bir adım attığını zaman içerisinde görmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: Apple Geliştiricileri Bir Kez Daha Uyardı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?