iOS 11 güncellemeleri tüm hızı ile devam ediyor. Bir yandan Apple’ın getirdiği yeni özellikler bir diğer yandan ise hata düzenlemeleri derken, 3.büyük güncelleme sürümü de ortaya çıkmış durumda. Henüz beta sürecinde olan yeni büyük güncellemeden hemen önce ise Apple’ın ara güncellemelere devam ettiğini de görüyoruz. Teknoloji devi son olarak yine hata düzenlemeleri yapmak için iOS 11.2.6 güncellemesini yayınladığını açıkladı. iOS 11.2.6 güncellemesi ise Apple kullanıcıları için oldukça önemli düzenlemeleri kullanıma almış durumda. Peki, yeni güncellemeler neler sundu? Detaylara geçelim.

iOS 11.2.6 iPhone Çökme Sorununu Giderdi

Yeni ara güncellemesiyle beraber gelen önemli değişiklik iPhone akıllı telefonları için oldu. Kısa süre önce iOS 11.2.5 sürümünde yer alan bir güvenlik açığının mesajlar uygulamasının tamamen çökmesine neden olduğu konusunda haberler yapmıştık. Teluga dilinde gönderilen bir mesaj sonrasında yaşanan hatanın telefonlarda sıfırlama yapmaya kadar uzandığını gördük. İşte iOS 11.2.6 sürümüyle beraber bu hata tamamen gideriliyor.

iOS 11.2.6

Apple yeni sürüm sayesinde kullanıcıların mesajdan etkilenmesinin önüne geçecek bir düzenleme yapmış durumda. Bu düzenlemenin tek yapılan iyileştirme olmadığını ekleyelim. En önemli düzenleme bu olsa da iOS 11.2.6 sürümüyle beraber 3.parti donanımların algılanması sorunu da ortadan kaldırılmış durumda.

Özellikle Bluetooth bağlantısı için yaşanan sorunlar tamamen giderildi. Herkes için yayınlanan yeni güncellemeyi doğrudan OTA üzerinden yükleyebilirsiniz ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (20 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?