iOS 11.2.6 İmzaları Kapatıldı! Artık Geri Dönüş Yok

iOS 11.2.6 imzalamaları durduruldu. Böylelikle iOS 11.2.6 sürümüne geri dönüşler kapatılmış oldu. Peki, Apple geri dönüşleri neden erken kapattı?

0
101

Apple, iOS güncellemeleri üzerinde yoğunlaşmaya başladı. Akıllı telefon devi özellikler iOS 11 serisinde yaşanan güvenlik sorunlarının ve hataların önüne geçmek adına son olarak iOS 11.3 büyük güncellemesini yayınladı. Yeni güncellemenin yayınlanmasının üzerinden çok kısa bir süre geçmişken, marka tarafından bu konuda bir adım daha geldi. Bu kez büyük güncellemenin hemen öncesinde yayınlanan ara güncelleme olan iOS 11.2.6 konusunda yeni bir karar alındı. Alınan karara göre iOS 11.2.6 imzalarının kapatıldığını gördük.

iOS 11.2.6 İmzaları Neden Erken Kapatıldı?

iOS 11.2.6 sürümünü imzalamayı bırakan Apple, böylelikle iOS 11.2.6 sürümüne geri dönüşlerin önüne geçmiş oldu. Artık yükseltme yapan kullanıcıların eski sürüme dönüş gerçekleştirmeleri mümkün değil. Sadece birkaç hafta içerisinde markanın geri dönüşleri kapatmış olması ise beraberinde soru işaretlerini getirdi. Bu kadar erken bir karar alınmasının nedeni iOS 11.2.6 sürümünde yer alan açıklar ve hatalar olabilir.

iOS 11.2.6

Bunun dışında yavaş yavaş Jailbreak adımlarının da gelmeye başladığını görüyoruz. Erken alınan iOS 11.2.6 imza kararıyla beraber bu konuya ilişkin de bir önlem alınmış oldu. Şimdilik eski sürüme dönmek mümkün değil ancak tek kullanılabilir sürümde iOS 11.3 sürümü değil.

Bunun dışında şu an için iOS 11.4 beta güncellemesi de kullanılabilir durumda. Fakat hatalar ve bazı önemli sorunlar beta sürümünde karşılaşabileceğiniz sıkıntılar arasında yer alıyor. Bu nedenle şimdilik en iyi fikir iOS 11.3 sürümünü kullanmak gibi gözüküyor. Eski sürümün imzalarının kapatılması sonrasında zaten dönüş yapmak mümkün olmayacak.

Önceki Haber: iOS 12 Konsept Çalışması Beklenen Özellikleri Ortaya Çıkardı

İLGİLİ HABER:  Kırmızı iPhone 8 Plus ve iPhone 8 Tanıtıma Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?