iOS 11.2.5 Final için Final Sürümü Hazırlıkları Başladı

0
71
iOS 11.2.5 Beta 3

iOS 11 işletim sistemi Apple için yeni bir dönem oldu. Yeni iPhone modelleri için birçok yeniliği kullanıcılara sunmuş ve çok daha az hızlı bir işletim sistemi olarak duyurulmuş olsa da iOS 11 bekleneni vermedi. Bekleneni vermemesi ve oluşan hataları bir kenara bırakalım, eski iPhone modellerinin bu işletim sistemi sürümüyle beraber yavaşlatılmış olması Apple’ın çok ciddi bir sorunla karşı karşıya kalmasına neden oldu. Yaşanan olaylara yanıt olarak ise Apple, iOS 11 ekibini yenileyerek yeni güncellemeler üzerinde daha sıkı çalışmalar yapmaya başladı. Bu güncellemeler içerisinde sorunları çözeceği iddia edilen sürüm ise iOS 11.2.5 güncellemesi.

iOS 11.2.5 Beta 4 Yayınlandı

Markanın beta çalışmalarına devam ettiği yeni işletim sistemi güncellemesi, dün beta 4 sürümüyle beraber yeniden duyuruldu. Yeni beta ile yine önemli hataların ortadan kaldırıldığını gördük. Özellikle iPhone 6s modellerinde yaşanan birçok sorunun giderildiği açıklandı ancak bu durum yavaşlamanın kaldırılacağı şeklinde anlaşılmasın. Bu sürümle beraber yavaşlatma kilidi devam edecek.

iOS 11.2.5

Sadece bazı önemli güvenlik sorunları çözülecek ve beraberinde HomePod için yeni Siri kontrolleri gibi özel yenilikler kullanıma girecek. Kararı alınmış ana işleyişte bir fark görmek mümkün olmayacak.

iOS 11.2.5 Final Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

Sorunlara çözüm olacağını düşündüğümüz iOS 11.2.5 güncellemesinin final sürümünün ne zaman yayınlanacağı ise başka önemli detay. Beta 4 sürümünün de yayınlanmış olması, finalin yaklaştığını gösteriyor. Muhtemelen beta 5 sürümünden sonra final sürümde yayınlanmış olacak.

Finalin yeni beta sürümlerinden sonra gelmesi gerekiyor çünkü beta 4 sonrasında da bazı hatalar ortaya çıktı. Muhtemelen bunun içinde bir beta düzenlemesi alacağız. Hemen ardından ise final sürümünün alınacak olması muhtemelen. Tüm bunlar için kesin süre vermek ise pek mümkün değil.

Önceki Yazı: iPhone XL Apple’ın 2018 için gizli silahı mı?

İLGİLİ HABER:  iPhone 11 Kalem Desteği Bulunduracak Mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?