iOS 11.2.5 beta Güncellemesi Yayınlandı! Fark Ne?

0
82
iOS 11.2.5 beta

Apple, geçtiğimiz günlerde yeni kararlı yazılım güncellemesini yayınladı. 2 gün kadar önce yayınlanan yeni güncelleme, iOS 11.2.1 sürümüyle beraber ise önemli güvenlik açıkları kapatılmıştı. Hataların giderilmesini sağlayan ve özellikle Apple Home sistemleri için düzenleme getiren iOS 11.2.1 sürümünün, pil konusunda da bazı iyileştirmeler getirdiğini gördük. Fakat bu sürümün yayınlanmasının ardından Apple yine yapacağını yaptı ve bambaşka bir seri daha yayınladı. Bu kez iOS 11.2.5 beta sürümü yayınlandı. Açıkçası farklı farklı devam eden iOS 11 güncellemeleri kafaları iyiden iyiye karıştırmaya başladı. Yeni güncellemenin getirdiği özelliklerden de söz edelim.

iOS 11.2.5 beta Neleri Değiştirdi?

Sırayı bozarak yayınlanan bir güncelleme olması, iOS 11.2.5 beta serisini daha da ilgi çekici hale getirdi. Bu güncellemenin sürüm notları yayınlanmadı. iOS 11.2.5 beta sürüm notları yayınlanmadığı için yenilik konusunda bir bilgi elde edilebilmiş değil. Açıkçası bu sürümün bir yenilik getirdiğini de düşünmüyoruz. Bunun yerine hata iyileştirmeleri ve yaşanan güvenlik sorunlarının önüne geçilmesi durumunun söz konusu olduğu belirtiliyor.

iOS 11.2.5 beta

Yani bir yenilikten çok farklı bir sorunun üzerine odaklanılmış özel bir versiyon çalışıldığı düşünülüyor. Neden direk olarak iOS 11.2.5 beta versiyonuna geçildiği konusunda da bir bilgi yok. Bundan sonraki güncellemelerin sıralı mı yoksa iOS 11.2.5 beta üzerinden mi devam edeceğini de bir sonraki güncelleme sürümünde göreceğiz.

Şimdilik elde ettiğimiz bilgiler bu şekilde. iOS 11.2.5 beta versiyonu yüklemek için şu an erken olduğunu da eklemeden bitirmeyelim. Öyle ki bu sürümde farklı bir deneme yapıldığı düşünülüyor. Bu nedenle en azından birkaç farklı beta sürümünü daha beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2.1 Yayına Girdi! Değişiklikler Neler?

İLGİLİ HABER:  iOS 10'da İstenmeyen Uygulamalar Gizlenebilecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?