iOS 11.2.5 Beta 3 Geliştiriciler için Yayına Açıldı

0
50
iOS 11.2.5 Beta 3

iOS 11 Jailbreak haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Cydia yaratıcısı tarafından gelen son haberler, uzun bir süre daha iOS 11 Jailbreak sürümlerinin konuşulmaya devam edeceğini gösteriyor. Burada iOS 11 işletim sisteminin gerçekten önemli açıklar barındırdığı sonucuna varıyoruz. Peki ya Apple ne yapıyor? Tabii ki Apple’ın da bazı hamleleri olmuyor değil. Bir kere geri dönüşler anında kapatılacak konuma getiriliyor. Eski sürümlere imzalar kapatılmasının dışında 4 koldan yeni güncellemeler devam ediyor. Bugün itibariyle yeni bir beta sürümünün daha yayınlandığını görüyoruz. iOS 11.2.5 Beta 3 sürümü olarak yayınlanan yeni sürüm, Apple’ın çalıştığının bir göstergesi. Yeniliklere geçelim.

iOS 11.2.5 Beta 3 Neler Sundu?

Apple’ın daha kararlı bir iOS amacıyla sunmaya hazırlandığı iOS 11.2.5, sürümü için 2 haftalık ara sonrasında gelen iOS 11.2.5 Beta 3 sürümü, çok önemli bir değiştirme ile gündeme gelmiyor. Ancak arka planda önemli işler yapılıyor.  iOS 11.2.5 Beta 3 sürümü sonrasında klavye sorunlarının tamamen giderildiğini belirten önemli bir ipucu var. Bunun yanı sıra emoji kısmında yaşanan sıkıntı üzerinde de çalışmalar yapıldığı not düşülmüş.

iOS 11.2.5 Beta 3

Yaşanan güncel sıkıntıların önüne geçilmiş gibi gözüküyor. Ek olarak ufak bazı yenilikler yapıldığı da görülmekte. Özellikler Siri komutlarında bir iyileştirmeden ve HomePod bağlantısı için yeni bir çalışma yapıldığı dikkat çekiyor. Bunlar dışında iOS 11.2.5 Beta 3 sürümünde hata ve performans iyileştirmeleri söz konusu.

Bakınız: Eski iPhone Modellerinde iOS 11.2 vs iOS 10.3.3 Karşılaştırması

Final Sürümü Ne Zaman Yayınlanacak?

Şu an için geliştiriciler için yayında olan yeni sürümü, doğrudan yüklemek için geliştirici kaydına ihtiyaç var. Beta sürümlerini yükleyen genel kullanıcılar için ise iki gün içerisinde public beta bekliyoruz. Final sürümünün ise ne zaman yayınlanacağı henüz kesin değil. Ancak iOS 11.2 serisi içinde Jailbreak serisinin yolda olduğu iddiaları var.

Bu nedenle Apple’ın süreci çok uzun tutması beklenen bir durum değil. Güncellemenin muhtemelen birkaç hafta içerisinde yayınlanması ve imzaların kapatılması durumu söz konusu olacak. Net tarih açıklanacak olursa, sitede yer vereceğiz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?