[toc]

Apple’ın iOS 11 güncellemelerini hızlandırdığını görmekteyiz. Kararlı sürüm olarak yayınlanan son seri olan iOS 11.2.5 sürümünden çok kısa bir süre sonrada yeni büyük güncellemesini ortaya çıkaran Apple, son olarak iOS 11.3 beta sürecinin başladığını duyurmuştu. Herkes için yayınlanan yeni beta sürümünün hemen ardından ise markanı bu konuda yeni adımları gelmeye başladı. Son olarak teknoloji devi iOS 11.2.2 sürümüne geri dönüşleri kapattı. Bu şekilde en güncel sürümler kullanılabilir sürümler olarak karşımıza çıkmış oldu.

iOS 11.2.2 Geri Dönüşleri Tamamen Kapandı

İşlemci güvenlik açıklarının kapatıldığı ve bunun yanında bazı iOS sorunlarını giderdiği bilinen yeni sürüm iOS 11.2.5 sürümünün kullanılabilir tek sürüm olduğunu belirtelim. Kararlı sürüm olarak kullanıcılar artık sadece iOS 11.2.5 sürümünü kullanabilecek. Tabii ki isteyen kullanıcıların iOS 11.3 sürümünü kullanabilecek. Yeni işletim sistemi güncellemesinin kararlı sürümünün yayınlanmasının hemen ardından iOS 11.2.5 imzalarının da kapatılması bekleniyor.

iOS 11.2.2

Öyle ki bu sürüm iPhone yavaşlatma skandalına son verecek sürüm olacak. Bu nedenle iOS 11.3 kararlı sürümünden sonra iOS 11.2.5 sürümü için imzaların hemen kapatılacağı düşünülüyor. Tabii ki bir yandan da imzaların kapatılıyor olması, Apple’ın Jailbreak sürümlerine karşı önlemleri olduğunu da söylemek gerekiyor.

Bu yakınlarda iOS 11.2.2 sürümü içinde bir Jailbreak beklentisi oluşmuştu. İmzaların kapatılmasında bu durumunda etkisi oldukça fazla gibi duruyor. iOS 11.2.2 sürümünün dışında daha eski sürümler olan iOS 11.2.1 ve iOS 11.2 içinde geri dönüşlerin kapatılmış olduğunu ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: HomePod Yazılım Güncellemeleri Nasıl Yapılacak?

İLGİLİ HABER:  iOS 11.2.5 İmzaları Kapatıldı! Geri Dönüş Yok

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?