iOS 11.2.2 Güncellemesi Yayınlandı! Yenilikler Neler?

0
85

Apple’ın iOS 11 işletim sistemi için yeni güncellemeler yayınlayacağı bilgisinin paylaşılmasının ardından, gözler yeni iOS 11.2 sürümüne çevrilmişti. Aslında beklentimiz iOS 11.2.5 sürümünün çıkış yapması olmuştu. Fakat Apple’ın bugün yaptığı bir açıklama sonrasında iOS 11.2.5 sürümünün değil, doğrudan iOS 11.2.2 güncellemesinin yayınlandığı açıklandı. Apple’ın yaptığı açıklamayla beraber kullanıma sunulan iOS 11.2.2 sürümünün detayları ve getirileri de açıklandı. Apple bu konu hakkında neler söyledi? Yayınlanan güncellemenin yenilikleri neler? Daha detaylı olarak ele alalım.

iOS 11.2.2 Sürümü Güvenlik Odaklı Bir Güncelleme

Apple’ın iOS 11 işletim sisteminde izlediği strateji doğrudan bu sürümde de kullanıldı. Yani güncelleme bir ara sürüm güncellemesi olarak karşımıza çıktı. iOS 11.2.5 güncellemesinden önce gelen ara güncelleme, kısa süre önce ortaya çıkan işlemci açıkları için gelen bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor.

İşlemcilerde yer alan açıkların kullanıcı bilgilerinin çalınmasına neden olabileceğini belirten Apple’ın, hafta başından beridir belirttiği güvenlik güncellemesi iOS 11.2.2 güncellemesi oldu. Bu nedenle yenilik barındırmayan güncellemenin yine de yüklenmesi oldukça önemli. Zaten Apple’da bunun için sadece yükleme önerisinde bulundu ve sürüm notalarını yayınlamadı.

iOS 11.2.2

Sürüm notlarının yayınlanması da beklenmiyor. Güvenlik konusunda yapılacak olan iyileştirmeler için yayınlanan güncellemenin 65 MB olduğunu ve herkes için açık olarak yayınlandığını da ekleyelim. Yani sadece geliştiricilere yönelik bir güncelleme söz konusu değil. Bunun yanında iOS 11.2.5 final sürümünün de birkaç hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2 İçin İlk Doğrulamalar Gelmeye Başladı

İLGİLİ HABER:  Sınırlı Süre ile Ücretsiz 8 Müthiş iPhone ve iPad Uygulaması

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?