Electra Takım üyesi Pwn20wnd, dün Twitter’da iOS 11.2-11.3.1 jailbreak aracının “çok yakında” geleceğini ve kısa bir süre sonra resmi Electra web sayfasının indirme linkleriyle kayda değer bir yenilemeyi sağladığını duyurdu. Birkaç saat önce iOS 11.2- 11.3.1 Electra Jailbreak yayınlandı.

Bakınız: Jailbreak nedir?

Electra1131 adı verilen jailbreak aracının iki sürümü var: 1) Developer hesabı gerektiren bir sürüm 2) Developer hesabı gerektirmeyen ve herkes tarafından kullanılabilecek bir sürüm.

Electra1131, iOS 11.2-11.3.1  jailbreak yaparken Cydia da otomatik olarak kurulacaktır.

iOS 11.3 ve 11.3.1’i çalıştıranların, “remount ile ilgili yamaları uygulamak” için Electra1131’i çalıştırdıktan sonra cihazlarını yeniden başlatmaları gerekecektir. IOS 11.2.x kullanıcıları, cihazlarını daha sonra yeniden başlatmaya gerek duymadan jailbreak aracını kullanmaya başlayabilecekler.

iOS 11.2 – iOS 11.3.1 jailbreak aracınızn iyi bir yönü de, uyumsuz jailbreak tweaks’lerini otomatik olarak filtrelemesi: BigBoss, ModMyi ve ZodTTD gibi depolarda yer alan tweaklerden uyumsuz olanlar filtreleniyor. Bu, sayede kullanıcıların uyumsuz eklentiler yüklemesi önleniyor ve jailbreak işlemini olası tehlikelerden koruyor.

Ne yazık ki iOS 11.2 – iOS 11.3.1 Electra jailbreak aracı untethered değil. Semi Tethered. Yani iOS cihazınızı yeniden başlatmanız durumunda yeniden jailbreak yapmanız gerekecek.

iOS 11.2 – iOS 11.3.1 Electra jailbreak nasıl yüklenir?

Electra1131’i kullanarak iOS 11.2-11.3.1 jailbreak işleminin nasıl yapıldığına bakalım. Öncelikle uyarımızı yapalım. Jailbreak’in ne olduğunu bilmiyorsanız, bu işleme hiç bulaşmayın. Appleuzmani.net cihazınıza gelebilecek olası zararlardan sorumlu değildir.

Adım 1-  Electra Team’in en son sürümünü Electra Team’in resmi web sitesinden indirin.

Not: Kayıtlı bir Apple geliştiricisi değilseniz geliştirici olmayan [vfs] sürümünü seçtiğinizden emin olun. Geliştiriciler geliştirici [multipath tcp] sürümünü indirebilirler.

Adım 2- Cydia Impactor’ı bilgisayarınıza indirin ve başlatın.

Adım 3- iPhone, iPad veya iPod touch’ınızı lightning kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Not: Cydia Impactor, cihazınızı ekran görüntüsünde gösterildiği gibi tanımalıdır. Aksi takdirde, bilgisayarınızda açılan pencerede “Güven” i tıklayın.

Adım 4- Electra1131.ipa dosyasını Cydia Impactor penceresinin üzerine tıklayın ve sürükleyin.

Adım 5-İstendiğinde Apple kimliğinizle oturum açın:

Adım 6-  Cydia Impactor şimdi Electra jailbreak uygulamasını cihazınıza kurmaya başlayacak:

Adım 7- Yüklendikten sonra, Ayarlar → Genel → Profiller ve Cihaz Yönetimi’ne gidin ve Apple ID’nize dokunun:

Adım 8- Ardından, mavi Güven düğmesine dokunun ve ardından açılan pencerenin içindeki kırmızı Güven düğmesine dokunun:

Not: Bir sonraki adıma geçmeden önce, CoolStar, Uçak Modu’nu etkinleştirmenizi, Siri’yi devre dışı bırakmanızı ve cihazınızı yeniden başlatmanızı önerir. Bu ek adımları uygulamak zorunlu değildir, ancak jailbreak yapımında başarı oranını artırdığı ifade ediliyor.

Adım 9- Cihazınızı hazırlamak için yukarıda önerilen adımları uyguladıktan sonra, Ana ekranınızdan Electra simgesine ve ardından uygulamadaki Jailbreak düğmesine dokunun:

Not: Araç, cihazınızı jailbreak yapmaya başlayacaktır. Respring işlemleri olacak. (Kapanıp açılma)

Adım 10- Respring işlemleri bittikten sonra, Ana ekranınızda Cydia’yı göreceksiniz.

Not: Eğer o Electra simgesini ana ekranınızda göremediyseniz birkaç kez bu işlemleri tekrarlayın. Forumlarda 2-3 sefer deneyince jailbreak yapabildiklerini söyleyen birçok kişi var.

Hepsi bu kadar. iOS 11.2-11.3.1 jailbreak işlemini başarıyla gerçekleştirdiniz.

4 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?