iOS 11.2.1 jailbreak yayınlandı. Hemen heyecanlanmayın

3
54
iOS 11.1 jailbreak

Alibaba’nın Pandora Lab. ‘dan bazı araştırmacılar, Apple’ın son akıllı telefonu iPhone X’e başarılı bir şekilde jailbreak yaptıklarını açıkladılar. Aynı ekip daha önce de iOS 11.2 jailbreak yaptıklarını duyurmuşlardı. İşin kötü tarafı, araştırma ekibi iOS 11.2.1 jailbreak’i yayınlamayacaklarını açıkadı.

Pandora ekibinin geliştirdiği jailbreak untethered. Daha önce yayınlanan iOS 10.3.2 jailbreak gibi Cydia’dan mahrum kalınmaması da bir artısı. Önceki jailbreak versiyonları olan Pangu ve Luca Todesco gibi untethered jailbreak yapılma ihtimali jailbreak topluluğunu umutlandırmıştı.

iOS 11.2.1 jailbreak yapıldı haberi , Google ekibinden Ian Beer’in yaptığı iOS 11.2.1 de açık bulunduğu haberinden sonra geldi.

Alibaba’nın Pandora Jailbreak’i iOS 11.2 – 11.2.1 sürümleri için yapıldı. Pandora ekibinin baş araşırmacısı Song Yang d ahaberi doğruladı. Bunun güvenlik açıkları ile ilgili bir uyarı olduğunu ve genel halka yayınlanmayacağını söyledi.

Apple gelen haberlerin ardından iOS 11.2.1 imzalarıı kapattı ve söz konusu açıkları giderdi. Maalesef artık iOS 11.2.1 jailbreak mümkün değil. Yine de Jailbreak camiası umutlandı.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

3 YORUMLAR

  1. İphone 5s kullanıyorum sürüm güncellenmesinden sonra telefon reset atmaya başladı ne yapsam ne etsem düzelmedi kaç kere güncelledim geri yükledim olmadı yardım lütfen ??

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?