iOS 11 – 12.1.2 Unc0ver jailbreak yapımı

iOS 12 jailbreak yapımı. Unc0ver jailbreak ile iOS 11 - iOS 12.1.2 arası jailbreak yapmanız mümkün.

5
7878
iOS 12 Jailbreak

iOS kullanıcılarının Apple tarafından sınırlandırmalarını engellemek için geliştirilen bir sistemdir “Jailbreak” . Kelime anlamı hapisten kaçış anlamına gelen bu işlemi yaptığınızda, alternatif bir AppStore (Cydia) sahibi olursunuz. Bu uygulama mağazasında bir çok ücretsiz uygulama, özellikleri artırılmış uygulama ve normalde ücretli olduğu halde burada ücretsiz olarak sunulan uygulamalar görürsünüz. Tabi ücretli uygulamalarda vardır.

Jailbreak hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız şu sayfamızı ziyaret ediniz:

Jailbreak nedir?

Jailbreak toplulukları ile Apple arasında sürekli bir yarış vardır. Yeni bir jailbreak yayınlanır ve Apple iOS güncellemesi yapar. Eski iOS sürümlerine de geçişi engeller. İçinde bulunduğumuz Mart 2019 itibarı ile güncel iOS sürümü iOS 12.1.4. Apple iOS 12.1.3’e de geçişlere şimdilik izin veriyor. Maalesef iOS 12.1.4 veya 12.1.3 için jailbreak henüz yayınlanmadı.

Son olarak iOS 12 – iOS 12.1.2 için Unc0ver jailbreak yayınlandı. Eğer kullandığınız iOS sürümü bu aralıkta ise Unc0ver jailbreak yapabilirsiniz. Daha yeni bir iOS sürümü kullanıyorsanız biraz daha beklemek zorundasınız.

Unc0ver jailbreak tethered mi?

Hayır. Unc0ver untethered bir jailbreak. Yani iOS cihazınızı yeniden başlattığınızda yeniden jailbreak yapmak zorundasınız. Uygulamayı açarsanız hatalarla karşılaşırsınız. Yeniden Cydia Impactor ile yükleme yapmalısınız.

Unc0ver jailbreak hangi cihazları destekliyor?

A7 – A11 arasında işlemciye sahip cihazlar destekleniyor. Şimdilik A12 cihazları desteklenmiyor. Ama bu konuda çalışanlar var. Yakında A12 cihazlar da desteklenecek gibi.

Güncelleme: Dün gelen yeni güncelleme ile

iPhone XR, XS, XS MAX modelleri A12 işlemciye sahip. Bu yüzden desteklenmiyor. Bunların altındaki iPhone 5s de dahil tüm modeller destekleniyor. iPhone 5s’in altındaki iPhone modelleri de desteklenmiyor.

iOS 12 – 12.1.2 Unc0ver jailbreak nasıl yapılır?

Jailbreak işlemine başlamadan önce lütfen bu başlığın altında yer alan “Not” kısmını okuyunuz.

  1. Unc0ver github sayfasından unc0ver’in en yeni sürümünü indirin.
  2. Bu web sitesinden Cydia Impactor yeni sürümünü indirin.
  3. Bilgisayarınızda Cydia Impactor’u açın ve ardından cihazınızı bilgisayarınıza takın (Impactor cihazı tanımalıdır).
İLGİLİ HABER:  Türkiye'de En Çok Satan Akıllı Telefonlar ve Oranları

4. Cihazınızın kilidini açın.

5. İndirilen İPA’YI unc0ver github sayfasından sürükleyin ve bırakın.

6. Cydia Impactor, Apple kimliğinizi ve şifrenizi girmenizi isteyecektir. Gerekli bilgileri girin ve Enter tuşuna basın.

7. Impactor şifrenizin yanlış olduğunu söylüyorsa ancak doğru bir şekilde yazdığınızı biliyorsanız, Apple kimliğiniz için 2 faktörlü kimlik doğrulamanız açık demektir ve bir “uygulamaya özgü şifre”yazmanız gerekir. Uygulamaya özgü bir şifre almak için buraya gidin ve oturum açın. Oturum açtıktan sonra, “şifre Oluştur” yazan yeri bulun ve ona tıklayın. Buraya bir isim yazın. Devam etmek için bunu Impactor’e kopyalayın.

8. Impactor cihazınıza uygulamayı yüklemeye başlayacaktır.
9. İşlem bittiğinde kabloyu sökün ve yeni yüklenen unc0ver uygulamasını açın.
10. “Doğrulanmamış Geliştirici” gibi bir hata alırsanız Ayarlar > Genel > profil ve cihaz yönetimine gidin. E-posta adresinizi seçin ve Güven’e dokunun. Artık uygulamayı açabileceksiniz.
11. Uygulamayı açın ve “Jailbreak” e basın.
12. Cihazınız yenidne başlayacak. Ardından unc0ver uygulamasını açın ve Jailbreak’e basın.

Not: Geliştirici sertifikası 7 gün sonra bitecek. Yenilemeniz gerekecek. Ayrıca cihazınızı yeniden başlatırsanız bu işlemleri yeniden yapmanız gerekecek.

Yapım aşamalarında sorun yaşarsanız aşağıdaki youtube videosuna bakabilirsiniz.

 

Dün gelen haberler yeni güncelleme ile A12 işlemciye sahip olan iPhone XR, XS ve XS Max modellerinin de jailbreak yapılabildiğini gösteriyor. Aşağıda bu konuda hazırlanmış bir rehber var.

 

Unc0ver jailbreak ile iOS 11 – iOS 12.1.2 arası jailbreak yapmanız mümkün. Karşılaştığınız sorunlar için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. apple kimliği istemesi ilginç jeilbreak yapmaya tam karar verdimki kimlik olayını görünce vazgeçtim. kredi kartı kişisel bilgilerim her şeyim burada adamlara bak jb yapmak için her şeyimi istiyorlar. hiç ama hiç gerek yok…

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?