iOS 11 – 11.1.2 için Electra Jailbreak Nasıl Yapılır?

0
538
iOS 11 Jailbreak LiberiOS

Electra jailbreak bir süredir kullanımdaydı. Sitemizde yer vermedik çünkü Cydia içermiyordu. Cydia içeren bir Electra jailbreak ise 2 gün önce yayınlandı. Bu yazımızda Electra jailbreak’in nasıl yapılacağını anlatacağız.

Uyarı: Jailbreak yapımı cihazınızda çeşitli sorunlara neden olabilir. Risk tamamen size aittir.  Şimdilik rapor edilen önemli bir sorun olmasa da jailbreak sürümü henüz yeni. Beta aşamasında diyebiliriz. 

Electra Jailbreak Nasıl Yapılır?

1) En yeni Electra revizyonunu resmi siteden indirin.

2) Bilgisayarınızda Cydia Impactor’u çalıştırın.

3) Aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın ve ekranda cihazınızın göründüğünden emin olun.

4) Electra.ipa’yı Impactor’a sürükleyin ve istendiğinde Apple kimliğinizi ve şifrenizi girin.

5) Uygulama cihazınıza yüklendiğinde, Ayarlar uygulamasını açın ve Genel, Profiller ve Cihaz Yönetimi başlığına gidin, 4. Adımdan Apple Kimliğinizi seçin ve Electra uygulamasına güveni tıklayın.

6) Ana Ekranınızdan Electra’yı çalıştırın, Tweaks düğmesini etkin hale getirin ve sonra Jailbreak’e basın.

7) Jailbreak şimdi kurulacak.  İlk defa çalıştırdıysanız, bu adımda Cydia da yüklenecektir. Cihaz respring yaptıktan sonra işlem tamam demektir.

8) Şimdi Cydia’yı başlatın ve varsayılan repoları kontrol edin. Bunlar CoolStar’dan geliyor ve Cydia’nın çalışması gereken temel paketlerin Electra ile uyumlu değişkenlerini içeriyor. Onları silmeyin.

 

İlk ince ayarınızı yaptığınızda birkaç paketin yüklendiğini göreceksiniz. Bunlar şunlardır: Substrate; CoolStar’ın Cydia Substrat alternatifi; Substitute Compability Layer, Substitute ve Cydia tweaks arasında arabirim oluşturur; ve Tweak Injector. Bunlar, CoolStar’ın geleneksel versiyonundan Cydia sürümünü ayıran şeydir ve sahnelerin arkasında kullanıcının istediği Cydia Substrate’in işlevselliğini taklit etmek için çalışırlar. Yalnızca ilk aşamada kurulmaları gerekir ve sorun giderme işlemi yapılmazsa kaldırılmamalıdır.

İşlem Tamam.

Uyarı: Bu araç henüz çok yeni, bu nedenle ne yüklediğinize dikkat edin!

Electra ile ilgili herhangi bir sorunuz mu var, yoksa kullanımıyla ilgili herhangi bir sorun mu yaşıyorsunuz? Bana yorum bölümünde bildirin.

İLGİLİ HABER:  Telefonunuz Jailbreakli İken Kapanırsa Ne Yapmalısınız?

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?