iOS 11 / 11.1 / 11.0.3 yüklü iPhone ve iPad Jailbreak yapılır mı?

0
150
iOS 11 icin jailbreak

iOS 11 / 11.1 / 11.0.3’ü jailbreak yapabilir miyim? Veya, iOS 11 / 11.1 / 11.0.3 iPhone veya iPad’te jailbreak’in son durumu nedir? Bu yazımızda bu soruları cevaplamaya çalışıyoruz.

Apple’ın iOS 11’i piyasaya sürmesiyle birlikte iOS’u ilerletme konusunda harika bir iş çıkardığını düşünüyorsanız, aynı zamanda cihazınıza Cydia ile ince ayarlar yapabilmekten ve uzantılar yükleyebilmekten memnunsanız, iOS 11 için jailbreak‘in ne durumda olduğunu merak ediyor olabilirsiniz.

Jailbreak topluluğunda, işin nasıl gerçekleştirildiğine veya araçların veya yazılımın yeni sürümlerinin ne zaman yayınlanacağına dair doğrusal bir yaklaşımın bulunmadığını biliyoruz. Apple’ın iOS’un yeni sürümlerini çıkarma konusunda bir standardı olabilir ve her haziran ayında düzenlenen WWDC’de yeni bir büyük sürümün Eylül ayında piyasa sunulacağını duyuruyor olabilir. Ancak jailbreak dünyası basit böyle çalışmaz.

En son kamuya açık jailbreak yalnızca iOS 10.2.1 için sunulmaktadır. Gelişmeler hakkında çok sınırlı bilgi mevcut olsa da, bundan sonra piyasaya sürülecek jailbreak sürümünün iOS 10.3.1 için işlevsel bir jailbreak olacağını tahmin ediyoruz.

iOS 11 cydia tweaks

iOS 11.x artık herkes için kullanılabilir olduğundan, 10.3.x için genel bir jailbreak güncellemesi de bekleniyor. Fakat güvenilir bir jailbreak ekibi veya geliştiricisinden herhangi bir onay gelene kadar beklemek zorundayız.

Önümüzdeki haftalarda iOS 10.3.x için bir jailbreak sürümü yayınlanması beklendiğinden, cihazınızı iOS 11.x’e yükseltme konusunda acele etmek istemeyebilirsiniz. Ya da bunu çoktan yaptıysanız, iOS’u 10.3.3’e indirmek isteyebilirsiniz.

Bunu da okuyun: iOS eski bir sürüme nasıl dönülür?

İLGİLİ HABER:  Siri Açığı Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?