Apple, iOS 11 işletim sisteminin kararlı sürümünü yayınlandığı andan itibaren güncelleme çalışmalarına başladı. Kararlı sürümün ardından kullanıcıların iOS 11 kullanımına yoğunlaşmış olması ve bu yönüyle beraber ilk geri bildirimlerin Apple’a ulaşmaya başlaması iOS 11 güncellemesinin hızlandırılmasındaki ana neden oldu. İlk olarak büyük hataları gideren iOS 10.0.1 sürümü yayınlanmış ve hemen sonrasında ise iOS 10.0.2 sürümü yayınlanmıştı. Bu arada Apple’ın hata düzeltme değil yeni özellik ekleyeceği iOS 11.1 beta 1 sürümü de ortaya çıktı.

Fakat bu sene farklı olarak güncellemelerin ilerleyişi bağımsız olarak gittiği için henüz iOS 11.1 sürümü üzerinde yoğunlaşma olmadı. “iOS 11.1 ne zaman yayınlanacak?” soruları ise şimdiden gündem olmuş durumda.

iOS 11.1 iPhone X İçin Hazırlanıyor

Bu noktada Apple tarafından net olarak belirtilmemiş olsa da iOS 11.1 sürümüyle ilk amaç iPhone X akıllı telefonları olacak. Yüz tanıma fonksiyonunun hatasız çalışması, bunun yanı sıra yeni ekran teknolojisinin doğru bir şekilde yazılımsal olarak desteklenmesi gibi detaylarla beraber iOS 11.1 sürümünün ana nedeninin iPhone X olduğu belirtiliyor. Bu nedenle Apple kararlı sürüm için çok hızlı hareket etmeyecek. Daha çok sorunsuz bir işletim sistemi için çalışmalarını yapacak.

iOS 11.1 beta 1

iOS 11.1 beta 1 sürümü zaten yayında fakat aradan 2 hafta geçmesine rağmen yeni beta yayınlanmamasının nedeni bu olarak gösteriliyor. Birkaç beta sürümünden sonra iOS 11.1 kararlı serisini göreceğiz. Bu şekilde değerlendirme yaptığımız zaman ise Apple’ın iOS 11.1 sürümü için en erken 3 Kasım tarihini hedef gösterdiğini söyleyebiliriz. 3 Kasım iPhone X modellerinin piyasaya çıkış tarihi olarak biliniyor ve Apple’ın bu süreç içerisinde iOS 11.1 sürümüyle yeni telefonlarını çıkarabileceği belirtiliyor.

Fakat beta sürümleri için aynı şeyi söyleyemeyiz. Muhtemelen önümüzdeki hafta içerisinde iOS 11.1 beta sürümlerinin yenilendiğini göreceğiz. Yeni beta sürümü açıklandığında, yenilikleri ve değişimleri ele alacağız. iPhone X için özel gelecek değişimleri de bu beta sürümlerinde görmemiz mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: macOS High Sierra 10.13 İçin Önemli Güvenlik Güncelleştirmesi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?