iOS 11.1 Public Beta 1 Yayınlandı! Tüm Yenilikler Ortaya Çıktı

2
73
iOS 11.1 Public Beta 1 iPhone X

iOS 11 final sürümünün yayınlanmasının üzerinden 1 hafta geçer geçmez beklenen güncelleme yayına girdi. iOS 11.0.1 olarak yayınlanan güncelleme, 250 MB boyutunda ve hataları gideren bir güncelleme olmuştu. İlk güncellemeyi iOS 11.1 olarak bekliyorduk fakat iOS 11.0.1 sürümünün sorunları gidermek adına kararlı seri olarak yayınlanması gerekiyordu. Şimdi ise yeniliklerin denenmeye başlayacağı asıl büyük güncelleme olan iOS 11.1 Beta 1 serisi yayına başladı. 2 gün önce yayınlanan geliştirici beta sürümüne yer vermiştik. Şimdi ise iOS 11.1 Public Beta 1 sürümü yayınlandı ve yenilikler ortaya çıktı. Hem sürüm notlarıyla beraber yenilikleri gördük hem de iPhone X için yeni arayüz görüntülerini gördük.

iOS 11.1 Public Beta 1 Sürüm Notlarında Görülen Yenilikler

Herkese açık sürümün yayınlanmasının ardından sürüm notlarında ortaya çıkan yenilikler, beklenen değişimin iOS 11.1 güncellemesiyle beraber geleceğini gösteriyor. Yeniliklerden ise şöyle bahsedebiliriz;

  • Animasyon kilidi kaldırıldı
  • Kilit ekranında yer alan kamera animasyonu için daha sade bir animasyon güncellemesi yapıldı.
  • Touch menüsü çok daha zenginleştirildi. Yeni seçenekler var. Ayrıca yenilenen ve yeni işleveler eklenen Touch menüsünün simgelerini de modernleştirildi.
  • Ayarlar kısmında kamera uygulamasının simgeleri değişti.
  • Bildirim dokunurken uygulama geçişleri gözüküyor.
  • Emoji sisteminde yenilikler yapıldı. Gruplara emoji önerileri ve genel emoji öneri sisteminde yenilikler getirildi.

Tüm bu yenilikler kullanıcıların fark edeceği kadar büyük yenilikler değil. Sistemsel olarak da çok bir değişiklik göremedik. Fakat şunu belirtelim ki bu sürüm hatalara karşı çok daha başarılı bir sürüm olacak. Yani kullanıcıların beta serisini kullanmaya başladığını görebiliriz.

iPhone X Arayüzleri Ortaya Çıktı

Bir de dip not olarak eklememiz gereken bir nokta var. Yeni beta sonrasında iPhone X için geliştiricilere özel rehber simülatörler yayınlandı. Fakat bu simülatörler beraberinde arayüzlerinde ortaya çıkmasını sağladı. Arayüz görsellerini hemen aşağıda bulabilirsiniz.

iOS 11.1 Public Beta 1 sürümünü nasıl yükleyeceğinizi öğrenmek için aşağıda yer alan yazımıza bakabilirsiniz. Beta 2 yayınlandığında bilgilendirmelere devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple IPhone 7 Türkçe Tanıtım Filmi

Bakınız: iOS 11.1 Beta 1 Yayınlandı. iOS 11.1 Beta 1 Nasıl Yüklenir?

2 YORUMLAR

  1. İPhone 5s kullanıyorum iso 11.1 güncellemesini dün indirip yükledim. İnternet erişimi yok, fakat WiFiyle bağlantıda sorun yok, ayrıca klavyede’de alfabeleri kullandıkça seslendirme ortaya çıktı. Örneğin;
    A harfine basınca Adana diye sesleniyor, B harfini kullanınca Bursa gibi şehirleri söylüyor ayarlar bölümünde bununla ilgili bişey bulamadım yardımcı olurmusunuz?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?