Apple’ın akıllı telefonlarında kullandığı işletim sistemini yeniledi. Geçtiğimiz sene yayınlanan iOS 10 işletim sisteminin yeni versiyonu olmasının yanı sıra yeni nesil bir işletim sistemi olarak da öne çıkan iOS 11, ilk büyük güncellemelerini de aldı. Firmanın iOS 11 hatalarını gidermek için erken davranarak güncellemelere başladığını ve son olarak iOS 11.1 sürümünü yayınladığını gördük. Açık konusunda çok daha başarılı bir sürüm olduğu belirtilen ve güvenliği de üst düzey olan işletim sisteminin artık çok uzaklarda kalan Jailbreak sürümlerine de yenik düşmeyeceği düşünülüyor. Henüz iOS 10 için bile yeni Jailbreak sürümleri gelmezken bu kez şaşırtıcı bir şekilde iOS 11.1 jailbreak sürümü konuşulmaya başlandı.

Trend Micro Etkinliğine iOS 11.1 jailbreak Damgası

iOS 11.1 jailbreak sürümünün gündeme gelmesinin nedeni Trend Micro tarafından düzenlenen hacker etkinliği. Akıllı telefonların bir nevi güvenliğinin kontrol edildiği etkinlikte, geliştiricilerin iOS 11.1 jailbreak sürümünü geliştirmeyi başardığı görüldü.

Yayınlanan videolarda da iOS 11.1 jailbreak sürümünün hazırlanabildiği gösterildi. Bunun için 3 farklı yöntem kullandığını gösteren hackerların, iOS 11.1 jailbreak sürümünü yayınlayabilecekleri de konuşulan iddialar arasında. 3 yöntemin neler olduğu konusunda ise bir bilgi verilmiş değil. Sadece bu yöntemlerden birisinin telefonlara hiç erişim olmadan Jailbreak yapılmasını sağladığı belirtiliyor.

iOS 11.1 jailbreak

Aynı etkinlikte ödüllerin dağıtıldığını da belirtelim. 500 bin dolar gibi bir miktarda ödül dağıtımının gerçekleştirildiği etkinlikte, diğer akıllı telefon modellerinin de güvenlik açıklarının test edildiğini belirtelim. Galaxy S8 akıllı telefonlarının güvenlik açıklarının da üzerinde durulduğu etkinlik sonrasında iOS 11.1 jailbreak için umut verilmesi ise ana gündem konusu oldu. Üstelik testlerin iPhone 7 akıllı telefonlarında yapıldığını da belirtelim. Yani ihtimal oldukça yüksek. Son buluyor derken yeniden bir Jailbreak gelir mi? Göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kamera Lensleri Önümüzdeki Sene Değişmeyebilir

5 YORUMLAR

  1. Selam kolay gelsin 10.3.2 sürümündeyim jb için günceleme yapmadım şimdi 11.1 sürümüne geçiş yapayımı ? Yardımcı olursanız sevinirim

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?