iOS 11.1 İle 56 Yeni Emoji Geliyor

0
402

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 11, önemli güncellemelerle yenilenmeye devam ediyor. Yayınlanan ara sürümler özellikle yeni işletim sisteminin sorunlarının giderilmesini sağlarken, bunun yanında ilk büyük güncelleme için yeni beta sürümü de yayınlanmaya başladı. İlk büyük güncellemenin ise yenilikleri ortaya çıkmaya devam ediyor.

Daha önce bahsettiğimiz sistemsel değişiklikler ve iyileştirmeler bir yana, iOS 11.1 sürümüyle beraber yeni emoji destekleri de ortaya çıktı. Yeni sürümün değiştireceği tüm sistemsel değişiklikler bir yana, son ortaya çıkan yenilik 56 farklı emoji olacak. Animoloji türü ile yeni bir emoji sistemine geçilmiş olsa da iPhone X modeli dışında kalan ve iOS 11 alan cihazlar için yenilenmiş olan emoji serilerini de görmek mümkün olacak.

iOS 11.1 Yeni Emojileri

Android akıllı telefonlarına göre karşılaştırdığımız zaman çok daha geniş kapsamlı olan iOS emojilerine eklenecek olan yeni emojiler, sistemin bu yönüyle daha da çok zenginleştirilmesini sağlayacak. Üstelik sadece iOS 11.1 sürümünü kullanan cihazlar için değil, bunun yanı sıra wathOS 4.1 beta 2 ile akıllı saatlerde ve macOS 10.13.1 beta 2 güncellemesiyle Mac modellerinde de yeni emojiler kullanılabilecek.

iOS 11.1 Yeni Emojileri

Yeni emojilerin nasıl ifadeler içereceği konusunda tek tek bilgi vermemiz oldukça zor. Bu nedenle yeni emojileri görseller olarak haberimize ekliyoruz. Güncellemeler sonrasında gelecek olan emojiler haberimizde yer verdiğimiz görsellerde. Emoji serisinin kullanıma girmesinden sonra tüm yeni ifadeleri detaylarıyla görmek mümkün olacak.

İLGİLİ HABER:  Apple Yakın Zamanda Kullanıma Sunacağı App Analytics'i Özelliğini Geliştiriciler için Kullanıma Açmaya Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?