iOS 11.1 Emojileri Sosyal Medya Uygulamalarında Soruna Neden Oldu

0
92
iOS 11.1 beta 2

Apple’ın, iOS 11 işletim sisteminin ilk büyük güncellemesinin yeni beta sürümünü yayınladı. Son olarak yayınlanan iOS 11.1 beta 1 serisinden sonra gelen yeni beta sürümü, işletim sisteminde önemli değişiklikleri de geri getirmiş durumda. iOS 11.1 beta 2 olarak yayınlanan yeni sürümle beraber gelen yeniliklerin başında ise emoji değişiklikleri geliyor.

Apple’ın iOS 11.1 beta 2 sürümüyle beraber birçok yeni emojiyi kullanıma açtığı ortaya çıktı. Emoji desteğinin geliştirilmesini sağlayan yeni beta sürümünden sonra ise özellikle sosyal medya uygulamalarında bazı sıkıntılar yaşanmaya başladı. İlk sorun ise Twitter uygulamasında.

iOS 11.1 beta 2 Emojileri Twitter Görüntülemelerinde Sorun

Tam olarak sorun demek doğru mu bilinmez ama iOS 11.1 beta 2 emojilerinin Twitter üzerinde görüntülemelerinde eksiklikler yaşanıyor. Şöyle ki iOS 11.1 beta 2 yüklü olan cihazlarla beraber yeni emojiler paylaşılabiliyor ve görüntülenebiliyor fakat başak bir cihazla giriş yapıldığı zaman emojiler anlamsız ifadeler olarak gözüküyor.

iOS 11.1 beta 2

İşin kısası paylaşılan emojileri doğru bir şekilde görüntülemek için iOS 11.1 beta 2 yüklü cihazlara sahip olmanız gerekiyor. Benzeri durumlarda sosyal medya uygulamalarının farklı sürümler için benzer ifadeler gösteriliyordu. Fakat yeni emojilerde böyle bir durum söz konusu değil.

Doğrudan anlamsız ifadeler kullanılıyor. Twitter bu sorunu çözmek adına bir güncellemeye gidecek mi? Açıklama yapılmadı. Benzeri sorunların diğer sosyal medya uygulamalarında da yaşanabileceği belirtiliyor. Bunun için kapsamlı bir düzenleme gelmesi gerekebilir. Apple’ın iOS 11.1 kararlı sürümünü yayınlamasının ardından kesin karar elde edilecek gibi duruyor. Şimdilik bu çalışmanın nasıl yapılacağı konusunda bir bilgimiz yok. Yeni emojiler ile ilgili bir bilgi paylaşıldığında haberimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Apple iPhone 8 İçin Rapor Hazırlamaya Başladı

İLGİLİ HABER:  iOS 10 Public Beta 6 yayınlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?