iOS 11 sürümünün güncellemeleri tüm hızı ile devam ediyor. Güncelleme konusunda haberler ardı ardına gelmeye başladı. İlk olarak iOS 11.0.1 sürümünün yayınlandığını gördüğümüz ve güncellemelerin başlangıç sürümü olarak bilinen ilk güncellemenin hemen sonrasında iOS 11.1 Beta 1 sürümü yayınlandı. Daha önce yayınlanan güncellemeden sonra belirtiğimiz gibi ilk büyük güncelleme olacak olan iOS 11.1 sürümü için ilk adım olarak gösterilen yeni güncelleme, beta sürecini de başlatmış oldu. iOS 11.1 Beta 1 yayına girdikten sonra ise merak edilen konu neyin değiştiği oldu.

iOS 11.1 Beta 1 Neler Değiştirdi?

Bu sürüm ile beraber Apple’ın önemli iOS 11 teknolojilerini beklendiği gibi işletim sistemine eklemeye devam ettiğini göreceğiz. Tanıtımda açıklanan ama ilk aşamada final sürümüne dahil edilmeyen özelliklerin getirileceği yeni sürümün, iPhone X akıllı telefonlarına özel yenilikler içereceği de belirtiliyor.

Arka planda önemli düzenlemeler getiren ve ARkit değil olmak üzere kamera sistemlerinde de yenilemeler yapan iOS 11.1 Beta 1, şu aşamada kullanıcıların beklediği gibi sistemlere doğrudan etki eden bir değişiklik sunmuyor. Bunun için betanın çok daha ilerlemesi gerektiği belirtiliyor. Yani Apple denemelere erken başlamış demek yanlış olmayacaktır. iOS 11.1 sürümünün çıkış tarihi konusunda ise iPhone X modelin beklendiği belirtiliyor.

iOS 11.1 Beta 1 Nasıl Yüklenir?

Eğer bu sürümü yüklemek ve beta sürecini takip etmek isterseniz yapacağınız işlemler şöyle;

  • Öncelikle yapmanız gereken işlem beta profili oluşturmak olacaktır. Dışarıdan da beta profili indirmek mümkün fakat pek güvenli değil.
  • Beta profil için bu bağlantıya gidiyoruz.
  • Ardından “sign up” bölümüne girip Apple ID bilgilerinizi girip giriş yapıyoruz.
  • Sonrasında beta programına kayıt yaptığınız bilgilerle giriş sayfasına geçmeniz gerekecek.
  • Sözleşmeyi kabul edip, iOS alanına geçiş yapıyoruz. iOS device alanında girip, buradan Profili indiriyoruz.
  • Ayarlar menüsü üzerinden profil yükleme alanı gelecek ve bu alanda “yükle” butonunu kullanmanız gerekiyor.

iOS 11.1 Beta 1

  • Sonrasında yükleme işlemini bitirip, karşınıza gelen uyarıyla cihazı yeniden başlatmanız gerekecek.
  • Cihaz yeniden başladığı zaman “ayarlar>genel>yazılım” kısmında iOS 11.1 beta 1 sürümü bulup yükleyebilirsiniz.

Not: Şu an için geliştirici sürümü yayında. Geliştirici hesabınız olmadan yükleme yapamazsınız. Herkese açık sürümde beta programın bu şekilde kayıt olup yükleme gerçekleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?