iOS 11.1 Beta 1 iPhone 8 Sorununu Çözüyor Mu?

  0
  41
  iPhone 8 Plus

  Apple’ın yeni akıllı telefonlarında ilginç bir sorun gündemde. iPhone 8 modellerinin kullanıcılara ulaşmaya başlamasından sonra, ilk kullanım testleri ortaya çıkan akıllı telefonların, geçtiğimiz günlerde ses sorunu yaşadığı iddia edilmişti. İddialara göre telefonlarla konuşma yapmak istediğiniz zaman, kullanıcılar mekanik bir ses veya uğultu olarak gösterebileceğimiz bir ses ile karşı karşıya kalıyor.

  Muhtemelen gürültü engelleme konusunda yaşanan bir sıkıntı nedeniyle ortaya çıkan sorun dün itibariyle Apple tarafından da doğrulandı. Apple yetkililerinin yaptığı açıklama sonrasında sorunun kabul edilmesi ve ses sıkıntısının varlığının ortaya çıkmasından sonra ise düzenleme konusunda da bilgiler verilmişti.

  iPhone 8 Ses Sorunu Yazılımsal

  Apple tarafından verilen bilgilere göre yaşanan sorunun nedeni yazılımsal. Yazılım kısmında yaşanan bir uyuşmazlık nedeniyle bu şekilde ses sorununun gündeme geldiği belirtiliyor. Sorunun çözülmesi içinse iOS 11.0.1 sürümünün etkili olacağı belirtiliyordu. Fakat yayınlanan son güncelleme iPhone 8 ses sorununu çözmedi.

  iPhone 8

  Aksi gibi iPhone 8 Plus modellerinde de aynı sorun ortaya çıktı. Bu durumun farkın olduğunu açıklayan Apple’ın sorunu çözecek olan düzenlemesinin ise iOS 11.1 Beta 1 güncellemesi olduğu belirtiliyor. Herkese açık iOS 11.1 Beta 1 sürümünün de yayınlanmasından sonra ses sıkıntısını çözmek için sunulan yazılımsal düzenlemeyi görmek mümkün olacak.

  Şimdilik Apple’ın söylemleri bu yönde. Henüz güncellemenin herkese açık sürümünün yayınlanmaması ve testlerin yapılmaması nedeniyle iOS 11.1 Beta 1 serisinin soruna çözüm olup olmadığı da bilinmiyor. Bunun için Apple’ın açıklamalarına bakmak gerekecek. Ayrıca beta güncellemesinin ilk testlerini de değerlendirmemiz gerekecek. Sorun devam edecek olursak Apple’ın bir düzenleme daha yapması gerekecek ki sadece iPhone 8 telefonları için özel bir güncelleme görebiliriz.

  İlginizi Çekebilir: iOS 11.1 Beta 1 Yayına Girdi! iOS 11.1 Beta 1 Nasıl Yüklenir?

  Diş beyazlatma

  YORUMLAR

  Lütfen yorumunuzu girin:
  İsminiz nedir?